Намерно или не, ве дезинформирале околу поврзаноста на движењето СОС и ВМРО-ДПМНЕ. Ве охрабруваме сите забелешки и сугестии, како и одговори на вашите прашања, ...
сите 36 | | | веќе видена

Платформата на албанските партии го надминува Охридскиот договор, иако тоа не е нешто погрешно. Но ме збунува употребата на албанскиот јазик на сите нивоа во ...
сите 3 | | | веќе видена

Жозе Мурињо со убава порака на инстаграм му даде поддршка на Клаудио Раниери кој синоќа доби отказ од кормилото на Лестер.Не помина ниту една година откако му ...
сите 120 | | | веќе видена

На вечерашната емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат-М, портпаролот на ДУИ Бујар Османи прашан дали албанскиот јазик ќе биде применет и на банкнотите и на монетите, ...
сите 59 | | | веќе видена

Тотнем заврши со настапот во Европа, „Спарси" вечерва се елиминирани и од Лига Европа откако пред своите фанови одиграа само 2-2 против ГентОткако го завршија ...
сите 13 | | | веќе видена

Се отвораат светли перспективи за Република Македонија и за граѓаните, со демократските промени што се случуваат и носат нова демократска влада, рече заменик ...
сите 153 | | | веќе видена

next