Владата почнува една агресивна кампања за постигнување на клучните реформски приоритети, за да постигнеме еден напредок во следните неколку месеци, кои ќе ...
сите 90 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев го реафирмира ставот на Владата во однос на објавените јавни повици од страна на АД ...
сите 34 | | | веќе видена

Капитенот на „Црвено-црните", Бобан Грнчаров и неговиот заменик, Никола Глигоров се задоволни од денешната ждрепка во која Вардар за противник во Лигата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Македонија мина низ тешка политичка криза, која нè вознемируваше сите нас, и најважното што го направивте е што излеговте од неа, вели премиерот на Бугарија, ...
сите 446 | | | веќе видена

Во рамките на учеството на Меѓународниот безбедносен форум во Рига, претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери денеска оствари средба со ...
сите 71 | | | веќе видена

Работнички помина најдобро, ќе игра против Тре Пене од Сан Марино, Шкендија ја доби Дачија од Молдавија, а најтежок противник му се падна на Пелистер кој ќе ги ...
сите 69 | | | веќе видена

Билатералните одбранбени односи помеѓу Македонија и Полска се пример за соработка помеѓу две партнерски земји и треба да се направат напори тие дополнително да ...
сите 63 | | | веќе видена

Македонски телеком ја продолжува понудата во чест на Европскиот ракометен првак Вардар – шампионски попуст од 1.000 денари на сите телефони и подарок дрес од ...
сите 12 | | | веќе видена

Мино Рајола деновиве е во центарот на вниманието поради одбивањето на Џиџо Донарума да потпише нов договор со Милан, многумина сметаат дека тој е главниот ...
сите 102 | | | веќе видена

Конкретна е поддршката што Република Латвија ја дава на Република Македонија на планот на европската и евроатланската интеграција, беше заклучено на денешната ...
сите 71 | | | веќе видена

next