Седум часа траел вчерашниот состанок на централното претседателство на ДУИ на кој членовите се согласиле на измените во Законот за употребата на јазиците, а ...
сите 261 | | | прочитана: 623 | веќе видена

Познато е дека педесеттите години од минатиот век веа веројатно најдобрата и најинтересната деценија во историјата на Кадилак. Неверојатните облици, ...
| | веќе видена

Јувентус победи со 2-0 на гостувањето кај Порто и завршија голема работа за пласман во четвртфиналето, Севиља со 2-1 го совлада Лестер во Шпанија.Јувентус ...
сите 101 | | | веќе видена

„Сите граѓани знаат дека Никола Груевски ги употребува своите последни сили да им наштети на нив и на државата, во очајните обиди да се спаси себеси. Се виде ...
сите 18 | | | веќе видена

Реал Мадрид пропушти шанса дополнително да ја зголеми предноста на табелата откако вечерва загуби на гостувањето кај Валенсија со 2-1„Кралевите“ не ја ...
сите 36 | | | веќе видена

Судскиот совет е немоќен да интервенира во врска со последните случувања во Кривичниот суд. Првиот човек на ова тело, Зоран Караџовски, вели дека ...
сите 21 | | | веќе видена

„Црвените Ѓаволи' со триумф од 0-1 на гостувањето кај Сент Етјен го потврдија настапот во осминафиналето од Лига ЕвропаМанчестер јунајтед уште на првиот ...
сите 107 | | | веќе видена

„Денеска централното претседателство на ДУИ ги разгледува документите од работните групи кои интензивно работеа и ги доближија голем број од ставови. Исто така ...
сите 261 | | | веќе видена

Повеќе македонски знамиња се најдоа на трибината на навивачите на Шалке на денешниот меч од Лига Европа против ПАОК.На навивачите на Шалке кои се збратимени со ...
сите 16 | | | веќе видена

Адам Лалана попладнево ја продолжи верноста кон Ливерпул, репрезентативецот на „Трите Лава“ се обврза кон „Црвените" до 202028 годишниот Англичанец за добрите ...
сите 15 | | | веќе видена

Од СЈО најавуваат повеќе жалби до Советот за утврдување на факти, но и кривична пријава против судијката Татјана Михајлова за фалсификување на службена ...
сите 170 | | | веќе видена

next