„Потсетуваме дека моделот на екстерно тестирање кој што се применува од оваа учебна година е значително унапреден согласно конструктивните сугестии и предлози ...
сите 181 | | | веќе видена

„СДСМ со години наназад ветуваат исти лаги во здравството, СДСМ кога е во опозиција едно зборува, а кога се на власт не прават ништо или водат бизниси преку ...
сите 9 | | | веќе видена

На граничниот премин Деве Баир за излез од Македонија се чека 30 минути, додека на другите гранични премини нема подолги задржувања, соопштија предмалку од ...
сите 384 | | | веќе видена

Синоќа во 21.30 часот во полициската станица во Велес било пријавено дека околу 12 часот во непознат правец се оддалечила 50-годишната велешанка М.К.МВР ...
сите 27 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во Каиро се сретна со претседателот на Арапската Република Египет, Абдел Фатах Ал–Сиси со кого ...
сите 107 | | | веќе видена

Новото решение донесено од сегашниот министерот за труд и социјална политика Ибрахим Ибрахими според кое Живко Митревски е легитимен претседател на Сојузот на ...
сите 24 | | | веќе видена

next