Во рамки на спроведувањето на итните реформски приоритети од Извештајот со препораки од 2015 година, директорт и членовите на Советот на Агенцијата за аудио и ...
сите 55 | | | веќе видена

Вдомување, образование и вработување се дел од предиведите мерки напишани предлог-нацртoт на Стратегијата за интеграција на бегалци и странци 2017-2027 година ...
сите 48 | | | веќе видена

Градското дерби на Манчестер во САД донесе интересен натпревар во кој Ромелу Лукаку и Маркус Рашфорд за две минути го решија лутиот ривалЖозе Мурињо ја доби ...
сите 54 | | | веќе видена

Прв на јавната седница во Апелацискиот суд Скопје за случајот „Титаник" дојде Никола Груевски, поранешен премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ.На денешната јавна ...
сите 215 | | | веќе видена

Државната изборна комисија денеска ќе одржи седница на која треба да биде разгледано и усвоено упатсвото за начинот и постапката за поднесување, прием и ...
сите 71 | | | веќе видена

Во Апелацискиот суд Скопје денес на јавна седница треба да се појават екс премиерот Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Мили Јанакиески, ...
сите 215 | | | веќе видена

Министерот за финансии треба за предложи план за измирување на објавените неплатени обврски на државата и да образложи како тоа ќе се рефлектира врз буџетската ...
сите 92 | | | веќе видена

Горан Сугарески, министерот за транспорт и врски упати апел до МЕПСО и до Јавното претпријатие за државни патишта да достават комплетна документација до ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ), Стевчо Јакимовски, вчера во Москва остварил неколкучасовна средба со Сергеј Железник, секретар на ...
сите 20 | | | веќе видена

„Црвено-жолтите" со триумф го започнаа турнирот „Трофеј Македонија", вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ со 52-47 беше совладана селекцијата на ПортугалијаСо ...
сите 131 | | | веќе видена

Од Затворската управа во најголемиот затвор во Македонија реагираат на Извештајот кој пред неколку дена го презентираше Народниот правобранител Иџет Мемети и ...
сите 39 | | | веќе видена

Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски и Никола Груевски можеа тајно и далеку од очите на јавноста да преговараат за отворените прашања и да имаат ...
сите 311 | | | веќе видена

Пратениците од коалицијата За подобра Македонија ќе поднесат барање за свикување на итна отворена седница на Собранието за разгледување на договорот помеѓу ...
сите 359 | | | веќе видена

Шампионот на Франција, Монако е разочаран од однесувањето на гигантите од Европа кои без дозвола разговараат со младата ѕвезда Килијан Мбапе18 годишниот ...
сите 21 | | | веќе видена

next