По вчерашниот успешно спроведен референдум и цврстата определба на граѓаните на Гевгелија на нивната територија никогаш повеќе да не почне ни постапка за можно ...
сите 219 | | | веќе видена

Во општите средни училишта од септември ќе се применуваат учебниците од Кембриџ програмата, а од годинава насочувањето во средното образование ќе се врши веќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Александар Д.(40) од Тетово вчера наутро загина во сообраќајна несреќа што се случила на автопатот Скопје – Тетово, на еден километар од бензинската пумпа ...
сите 45 | | | прочитана: 183 | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено во западните делови, каде е можна и изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до ...
сите 227 | | | веќе видена

Граѓаните на Гевгелија вечерва излегоа по улиците и го слават успехот на нивниот референдум за или против отворањето на рудници за злато на планината Кожуф. ...
сите 219 | | | веќе видена

Со прекрасен гол на Лео Меси пред самиот крај на натпреварот Барселона го победи Реал Мадрид на негов терен, фантастичен Ел Класико дуел кој заврши со 3-2 за ...
сите 116 | | | веќе видена

Според првичните, сѐ уште неофицијални информации, 97,9 отсто од граѓаните кои гласале на денешниот референдум во Гевгелија гласале против отворање на рудници ...
сите 219 | | | веќе видена

Демократска обнова на Македонија бара општината Чаир, градот Скопје и Министерството за транспорт и врски да одговорат дали е спроведена легална процедура, ...
сите 12 | | | веќе видена

Иван Николов, апсолвент на Правниот факултет на универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, ќе биде првиот македонски студент кој од 18 до 23 јуни ќе присуствува на ...
сите 5 | | | веќе видена

Зоран Заев, претседателот на СДСМ е директен виновник на избливите на шовинизам и иредентизам кои ја поткопуваат македонската државност, соопшти ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 313 | | | веќе видена

Пред трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје попладнево се запали „југо“. Интервенираше и едно противпожарно возило. Полицијата најавува подетални информации во ...
сите 20 | | | веќе видена

Ливерпул доживеа непријатен пораз на домашен терен од Кристал Палас, загуби со 2-1 и ги искомпликува шансите за пласман во Лигата на шампионите.Кристал Палас ...
сите 43 | | | веќе видена

next