„Не молам никого, а најмалку Иванов. Моја законска обврска е да го чекам 10 дена. Нема што да се молиме. Од 20ти натаму сè ќе зависи од волјата на мнозинството ...
сите 134 | | | веќе видена

Народното движење за Македонија изразува сериозна загриженост од јавното признание на Артан Груби, кој, во изјава за медиумите на излегување од обвинителството ...
сите 64 | | | веќе видена

Вчера во 10 часот во Велес на ул. „Гоце Делчев", од дворното место од семејната куќа на З.Т. (48) се слушнале неколку истрели од огнено оружје.Од страна на ...
сите 12 | | | веќе видена

Седум лица добија кривични пријави за учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејство и учество во толпа што ќе предизвика кривично ...
сите 62 | | | веќе видена

Македонско еколошко друштво организира прослава по повод Светскиот ден на птиците преселници. „Скопје сака птици“ ќе се одржи на 14 мај, со почеток во 12 часот ...
сите 12 | | | веќе видена

На новинарско прашање дали СДСМ очекува да претседателот на Република Македонија Ѓорги Иванов да го даде мандатот во рок од 10 дена и кои се следните чекори ...
сите 285 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев по исказот во Основното јано обвинителство Скопје на новинарско прашање дали очекува обвинителот по однос на повреди кои ги доби и ...
сите 129 | | | веќе видена

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Нејмар упатил закана до Барселона, Бразилецот наводно порачал дека ќе го напушти Камп Ноу доколку Хуан Карлос Унзуе биде ...
сите 8 | | | веќе видена

Истражувачкиот центар на Европскиот парламент во својот извештај за состојбата на слобода на говорот во земјите на Балканот објавен во мај годинава, објави ...
сите 14 | | | веќе видена

next