Вардар со 31:29 победи на гостувањето кај Турингер, македонскиот шампион се намачи за да дојде до осмата победа по ред во Лигата на шампионите.Вардар влезе ...
сите 54 | | | веќе видена

Рома со 2-0 победи на гостувањето кај Кротоне во првиот денешен натпревар од Серија А, „римската волчица“ славеше со головите на Наинголан и Џеко.Рома дојде до ...
сите 34 | | | веќе видена

Нивото на Охридското Езеро е во граница на дозволениот минимум, соопшти денеска УХМР.Управата информира дека водотеците имаат тренд на намалување. Неделната ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска, заедно со претставници на Управата за заштита на културното наследство, стручната екипа од Националниот ...
сите 44 | | | веќе видена

Две лица се потешко повредени во тешката сообраќајна несреќа што утрово во 4 часот се случила на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје.Во сообраќајката ...
сите 120 | | | веќе видена

Компанијата „Вори" од Гевгелија го освои златниот медал во категоријата „Најдобар производ" на најголемиот саем за широка потрошувачка во Руската Федерација и ...
сите 33 | | | веќе видена

Граѓани на Скопје бараат запирање на изградбата на панорамското тркало во центарот Скопје, на реката Вардар, помеѓу Камениот мост и мостот „Гоце Делчев“. ...
сите 7 | | | веќе видена

Мендух Тачи, по вчерашната одлука на централното претседтелство на партијата да не му ја прифати оставката, изјави дека се вклучува во разговорите за формирање ...
сите 7 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, почести попладне. Ќе дува слаб југоисточен ветер.Максималната дневна температура ...
сите 181 | | | прочитана: 776 | веќе видена

Германска компанија за производство на седишта за возила донесе одлука за инвестиција во село Желино каде што ќе се вработат 100 лица. Компанијата ќе биде ...
сите 17 | | | веќе видена

next