Во Собранието на Република Македонија составот на работните тела е одраз на бројот на пратениците, при што парламентарното мнозинство ги носи одлуките, често ...
сите 36 | | | веќе видена

Ако опстојат на одлуката да формираат некакво мнозинство и некаква влада без ВМРО-ДПМНЕ, треба да бидат свесни дека тоа носи последици, рече Илија Димовски од ...
сите 522 | | | веќе видена

Паоло Дибала се повреди на дуелот со Сампдорија и поради тоа ќе го пропушти натпреварите на Аргентина, но се верува дека ќе биде подготвен за важните мечеви на ...
сите 19 | | | веќе видена

Завршивме со координацијата за денеска, нема поместување во однос на деблокирањето на институциите. Побаравме да продолжи седницата со 67-те потписи од ...
сите 522 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградба на улицата на Кејот „13 Ноември“. ...
сите 43 | | | веќе видена

Мисијата на Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување - МАПАС е да ги заштити интересите на членовите и на пензионираните членови ...
сите 24 | | | веќе видена

Комесарот Хан и тројцата европратеници даваат поддршка за излез од кризата и бараат да гледаме повеќе кон иднината на државата отколку за личниот интерес, ...
сите 474 | | | веќе видена

„Директори на 5 национални културни установи и институции немаат доставено анкетни листови за својата имотна состојба, иако подолг период се раководни лица. ...
сите 10 | | | веќе видена

„Скопјани конечно ќе добијат нов, модерен забавен парк, со нова опрема и реквизити, кој не е обновен од неговата изградба во 1973 година. Луна Паркот ќе се ...
сите 31 | | | веќе видена

next