Манчестер јунајтед е првиот патник во Скопје, „црвените ѓаволи“ на Жозе Мурињо со 2-0 го победија Ајакс во финалето во Лига Европа и го освоија трофејот кој им ...
сите 77 | | | веќе видена

Македонија има јасни стратешки определби и опстојува на нив, несакајќи да наштети никому, води политика на отвореност, негува добронамерни односи на ...
сите 142 | | | прочитана: 575 | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и мандатар за состав на нова Влада во Брисел се сретна со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската ...
сите 195 | | | веќе видена

СДСМ, како социјалдемократска партија високо ги почитува ставовите на синдикатите околу унапредувањето на социјалниот дијалог и работничките права, како и ...
сите 27 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на прес-конференцијата на Роберт Алаѓозовски и велат дека СДСМ никако не можат да ослободат од дволичноста што веќе подолго време е ...
сите 23 | | | веќе видена

По повод најавите кои се пласираат во јавност деновиве, дека вицепремиер зa економски прашања во новата влада ќе биде претставник од бизнис заедницата, од ...
сите 72 | | | веќе видена

По повод 24 мај, Денот на сесловенските просветители претседателот на Комисијата за култура на СДСМ Роберт Алаѓозовски посочи дека Св. Кирил и Методиј ги ...
сите 23 | | | веќе видена

Во Основниот суд Скопје 2 утре продолжува судското рочиште за тужбата на лидерот на ДУИ Али Ахмети и Муса Џафери против екс-разузнавачот Слободан Богоевски за ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај , Денот на македонските и сесловенските просветители и ...
сите 128 | | | прочитана: 227 | веќе видена

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике не им се лути на соиграчите од репрезентацијата, Карвахал и Рамос за навредите кои го доби и вели дека никој од Реал ...
сите 17 | | | веќе видена

Во чест на денешниот голем празник 24 мај, Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј и ден на словенската писменост и култура делегацијата ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј во свое име и во име на Министерството им ...
сите 44 | | | веќе видена

Техничкиот премиер, Емил Димитриев им го честита на граѓаните на Република Македонија 24 Мај, Денот на светите Кирил и Методиј, македонските и сесловенски ...
сите 128 | | | веќе видена

next