Ние не даваме мандати на никого туку разговараме за да постигнеме договор за меѓусебна поддршка за заедничко владеење со која било партија, изјави портпаролот ...
сите 159 | | | веќе видена

„Тргнувајќи од фактот дека 20% од загадувањето на воздухот со штетни ПМ10 честички доаѓа од градежништвото и од антиеколошката урбана експанзија, ДОМ инсистира ...
сите 10 | | | веќе видена

Вип го збогатува своето портфолио и со задоволство го најавува воведувањето на интерактивна телевизија со која го зголемува квалитетот на гледање на ...
сите 19 | | | веќе видена

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, од сараево порача дека новата влада ќе биде формирана за 10-15 дена и ќе биде предводена од ...
сите 41 | | | веќе видена

22 годишен натпреварувач од Венецуела е хит на нордиското Светско првенство во Финска, тој настапи и покрај тоа што никогаш претходно не видел снег ниту пак ...
сите 21 | | | веќе видена

Европратениците Елмар Брок и Андреј Ковачев од Европската народна партија и членови на Унијата на европски федералисти со писмо му се обратија на лидерот на ...
сите 35 | | | веќе видена

Во ДУИ е прифатена верзијата на законот за албански јазик, изјави портпаролот на ДУИ по вчерашната седумчасовна седница на централното претседателство на ...
сите 159 | | | веќе видена

Менаџерот на „Црвените Ѓаволи", Жозе Мурињо го искористи згуснатиот распоред на неговиот тим да го пецне лутиот градски ривал, Манчестер СитиМанчестер јунајтед ...
сите 81 | | | веќе видена

Го потсетуваме и СДСМ и секој друг кој сака да се коцка со државните и националните интереси дека во Република Македонија има и други кои мислат на тие ...
сите 99 | | | веќе видена

Фоторепортерот Ѓорѓи Личовски е добитник на наградата за животно дело „Крсте Петков Мисирков", што секоја година ја доделува Здружението на новинари во ...
сите 15 | | | веќе видена

next