Македонските екипи кои ќе настапуваат во квалификациите од Лига Европа ги дознаа можните противници за денешната ждрепка.Работнички е единствениот носител од ...
сите 69 | | | веќе видена

Во гајби се пакуваат по три сорти од договорен производ, нема ладилници за чување, овошјето се чува во несоодветни услпови, мора да имаме складишни капацитети ...
сите 43 | | | веќе видена

„Црвено-црните" ќе бидат сместени во Групата 3 на денешната ждрепка во Нион, најзвучно име за противник е шкотскиот гигант СелтикШампионот на Македонија ...
сите 69 | | | веќе видена

По 11 години владеење, ВМРО ДПМНЕ конечно се сети на проблемот со управување со отпадот. Покрај ова, не треба да се заборави дека ВМРО-ДПМНЕ е на власт долги ...
сите 23 | | | веќе видена

СДСМ продолжува да работи на штета на граѓаните на Република Македонија. Последна антиреформа во низата е укинување на дисперзираните студии на дел од високо ...
сите 222 | | | веќе видена

Медиумите од Португалија пишуваат дека Кристијано Роналдо одлучил каде да настапува следната сезона, фудбалерот сака да се врати на Олд ТрафордНеколку извори ...
сите 208 | | | веќе видена

ЕДС, водечката македонска компанија за трговија со електрична енергија го избра м-р Митко Кржовски за управител и почна преговори за промена на сопственичката ...
сите 45 | | | веќе видена

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските предели на југот и североистокот од земјава е можен слаб ...
сите 310 | | | веќе видена

Спорот за името е долгогодишен. Иако во суштина тоа е билатерално прашање, последиците од негово нерешавање, како што се гледа во последно време, може да ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Вардарска Македонија ќе биде грчкиот предлог до македонската влада за решавање на спорот за името, пренесува грчкиот неделник „Риал њуз“. Според весникот, ...
сите 100 | | | веќе видена

Мевљут Чавушоглу, турскиот министер за надворешни работи изјави дека Македонија заслужува да биде членка на НАТО и дека прашањето за името е голема неправда за ...
сите 150 | | | прочитана: 1499 | веќе видена

Популарните „Ла роха" со 0-2 триумфираа во пресметката со Камерун во својот прв натпревар на Купот на КонфедерациииСо погодоците на Видал и Варгас, Чиле тргна ...
сите 37 | | | веќе видена

next