Граѓанската иницијатива Во одбрана на Дебар Маало се подготвува да поведе судска постапка против општина Центар и градоначалникот Жерновски поради повеќекратно ...
сите 17 | | | веќе видена

СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе. СДС ...
сите 134 | | | веќе видена

СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе. СДС ...
сите 134 | | | веќе видена

Често се вели една слика вреди илјада зборови и токму ова го докажува полскиот велосипедист Павел ПолјанскиВо тек е најпрестижната трка, Тур де Франс, а по ...
сите 20 | | | веќе видена

Често се вели една слика вреди илјада зборови и токму ова го докажува полскиот велосипедист Павел ПолјанскиВо тек е најпрестижната трка, Тур де Франс, а по ...
сите 20 | | | веќе видена

Претставници на повеќе од 200 компании, членови на Сојузот на стопанските комори на Македонија (ССК), претпладневно ќе присуствуваат на традиционалниот деловен ...
сите 42 | | | веќе видена

Претставници на повеќе од 200 компании, членови на Сојузот на стопанските комори на Македонија (ССК), претпладневно ќе присуствуваат на традиционалниот деловен ...
сите 42 | | | веќе видена

Во однос на прашањето за Законот за употребата на јазиците стоиме на нашето стојалиште и тука воопшто со ништо не калкулираме, не купуваме време. Ова прашање ...
сите 93 | | | веќе видена

Во однос на прашањето за Законот за употребата на јазиците стоиме на нашето стојалиште и тука воопшто со ништо не калкулираме, не купуваме време. Ова прашање ...
сите 93 | | | веќе видена

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на максималните дневни температури. Ќе дува слаб североисточен и северозападен ...
сите 344 | | | веќе видена

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на максималните дневни температури. Ќе дува слаб североисточен и северозападен ...
сите 344 | | | веќе видена

Шампионот на Италија реши да се откаже од намерата да го купи Патрик Шик од Сампдорија, Чехот имал срцева манаМинатиот месец, „Старата Дама“ ја доби битката со ...
сите 113 | | | веќе видена

Шампионот на Италија реши да се откаже од намерата да го купи Патрик Шик од Сампдорија, Чехот имал срцева манаМинатиот месец, „Старата Дама“ ја доби битката со ...
сите 113 | | | веќе видена

Уште еден луд потег на Антонио Касано, контроверзниот фудбалер свика прес конференција на која требаше да објави дека се пензионира, но во меѓувреме се ...
сите 13 | | | веќе видена

Уште еден луд потег на Антонио Касано, контроверзниот фудбалер свика прес конференција на која требаше да објави дека се пензионира, но во меѓувреме се ...
сите 13 | | | веќе видена

Стефан Ристовски и Ријека блескаа против ТНС во Лигата на шампионите, Македонецот забележа погодок и асистенција во убедливата победа од 5-1Ријека со 2-0 го ...
сите 13 | | | веќе видена

Владата ја разгледа инфрмацијата за Актуелна состојба со депонијата во Струга. Констатирано е дека проблемот се појавува поради несоодветен третман на отпадот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Владата ја разгледа инфрмацијата за Актуелна состојба со депонијата во Струга. Констатирано е дека проблемот се појавува поради несоодветен третман на отпадот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Вардар ја слави големата победа над Малме која е многу повеќе од обичен фудбалски триумф, „црвено-црните“ ќе имаат најмалку уште четири европски натпревари, а ...
сите 205 | | | веќе видена

next