Народниот правобранител, Иџет Мемети денеска на прес-конференција, презентирајќи го годишниот извештај рече дека состојбите во затворот се крајно понижувачки и ...
сите 38 | | | веќе видена

Шпанската полиција утрово го уапси претседателот на ФФШ, Анхел Марија Виљар како и неговиот син Горка поради сомнеж за финансиски криминалГолем скандал го ...
сите 26 | | | веќе видена

Вчера околу 15.15 часот во Прилеп, во фабриката „Жито"-Прилеп, при истовар на жито од товарно моторно возило настрада сезонски работник.При истоварот на ...
сите 65 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите задолжувања ги трошеше за лускузирање и криминално богатење на ...
сите 100 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ 11 години тајно и нетранспарентно ги задолжуваше граѓаните, а парите од скапите задолжувања ги трошеше за лускузирање и криминално богатење на ...
сите 100 | | | веќе видена

Градоначалникот на Неготино Ванчо Апостолов му врачи плакета за 20 години особен придонес во областа на спортот и афирмација на општина Неготино и Република ...
сите 7 | | | веќе видена

Градоначалникот на Неготино Ванчо Апостолов му врачи плакета за 20 години особен придонес во областа на спортот и афирмација на општина Неготино и Република ...
сите 7 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на одлуките на Апелациониот суд во Скопје со кои не се вратија патните исправи на обвинетите во случаите на СЈО, и велат дека ваквите ...
сите 210 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на одлуките на Апелациониот суд во Скопје со кои не се вратија патните исправи на обвинетите во случаите на СЈО, и велат дека ваквите ...
сите 210 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев оствари средба со амбасадорката на Република Хрватска, Данијела Баришиќ. На ...
сите 24 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев оствари средба со амбасадорката на Република Хрватска, Данијела Баришиќ. На ...
сите 24 | | | веќе видена

next