Од таборот на „Росонерите" откриваат детали за договорот кој му бил понуден на Џиџо Донарума, голманот ќе бил најплатен играч на Милан со годишни примања од 5 ...
сите 101 | | | веќе видена

Според коефициентите во обложувалниците, Шпанија е најголемиот фаворит за освојување на пехарот од Европското првенство, додека на Македонија и се даваат ...
сите 204 | | | веќе видена

Брат навозраст од 13 години ја силувал сопствената сестра која е на возраст од 15 години. Случајот, според пријавата во полицијата е во едно тетовско село, ...
сите 25 | | | веќе видена

Македонските надежи вечерва со почеток од 20:45 часот го започнуваат настапот на Европското првенство во Полска, прв противник е селекцијата на Шпанија која ...
сите 204 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата.„Единствени” е слоганот со кој ќе ...
сите 150 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Владата на СДСМ и нивните коалициски партнери ја покажуваат нивната неспособност и незаинтересираност за проблемите на граѓаните во ...
сите 211 | | | веќе видена

Перо Антиќ и Фенербахче стигнаа до нова титула во првенството на Турција откако со 4-0 ја добија финалната серија со БешикташПо трофејот од Евролигата, Перо ...
сите 30 | | | веќе видена

Домаќинот Полска неочекувано загуби на стартот на Европското првенство за играчи до 21 година, Словачка со пресврт стигна до победа од 1-2Репрезентацијата на ...
сите 24 | | | веќе видена

Македонските фудбалери го одработија и официјалниот тренинг на стадионот „Миејски" на кој утре ќе го играат натпреварот против Шпанија.Македонија утре со ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе повеќе важни одлуки за потребите на граѓаните и направи потребни кадровски промени во интерес на ...
сите 45 | | | веќе видена

Селекторот на шпанската репрезентација, Алберт Селадес вели дека имаат максимална почит за Македонија во пресрет на утрешниот натпревар од Европското младинско ...
сите 204 | | | веќе видена

Македонските одбојкари, убедливо со 3-0 го победија Азербејџан во првиот натпревар од Еверопската лига. „Спартанците“ одлично го стартуваа првиот турнир од ...
сите 84 | | | веќе видена

next