На еден од терминалите на берлинскиот аеродром „Шонефелд“ се извршува евакуација поради отворен сомнителен предмет, соопшти прес-службата на аеродромот. – Во ...
сите 6 | | | веќе видена

Стратегијата на американскиот претседател Доналд Трамп за Северна Кореја има за цел да изврши притисок врз Пјонгјанг да ги прекине своите програми за ...
сите 139 | | | веќе видена

Руските власти уапсиле 12 лица во Калининград, осомничени за врски со екстремистичката група „Исламски џихад – џамаат муџахедин“, информира ТАСС. Приведените ...
сите 13 | | | веќе видена

Долниот дом на Парламентот на Парагвај ги отфрли предложените измени во Уставот, што требаше да ги прошират одредбите за продолжување на мандатот на ...
| | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во денешните телефонските разговори со мексиканскиот претседател Енрике Пеља Нието и премиерот на Канада Џастин Трудо, ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската филхармонија вечер ќе изведе симфониски концерт насловен „Гласот на славејот“ под диригентство на Даниел Рајскин од Русија, на кој како солист ќе ...
сите 23 | | | веќе видена

Во рамки на Скопје филм фестивал денеска работилница за анимиран филм ќе одржи Берин Тузлиќ, уметник од Сараево. Работилницата се состои од три сегменти: видеа ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерство за култура на Бугарија вчеравечер беше организатор и домаќин на промоцијата на бугарското издание на книгата „Јавна и културна дипломатија” од ...
сите 8 | | | веќе видена

Мандолинскиот оркестар на Младинскиот културен центар вечер ќе одржи концерт по повод 35 години од постоењето.Членовите на оркестарот од сите генерации, под ...
сите 23 | | | веќе видена

Кинотека на Македонија денеска ќе го додели признанието „Златен објектив“ за исклучителен придонес во македонската кинематографија.Годинава, признанието ќе и ...
сите 12 | | | веќе видена

Секретаријатот за европски прашања денеска организира меѓународна конференција „Добри практики од земјите-членки на ЕУ во испорака на обука“.Конференцијата, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во информативниот центар на ЕУ во Скопје денеска ќе биде одбележано завршувањето на Твининг проектот „Зајакнување на административниот капацитет на централно и ...
сите 8 | | | веќе видена

next