ВМРО-ДПМНЕ остро ќе се спротивстави на ново поместување на локалните избори, ако некој има намера да ги одложи уште еднаш треба да каже во јавноста. Нема начин ...
сите 45 | | | веќе видена

Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција оцени дека со новата владина „Стратегија за интеграција на бегалци и странци во РМ во ...
сите 26 | | | веќе видена

„Народно движење за Македонија најостро реагира на натамошното недозволиво мешање на странски претставници во домашното судство.Јавноста во минатото виде како ...
сите 54 | | | веќе видена

„СДС има пари да вработува и да ангажира дополнителни советници во министерството за култура, докажани партиски војници, учесници во шарената револуција, ...
сите 81 | | | веќе видена

„Министерот Тевдовски, владата на СДС и Зоран Заев од ден во ден тонат во своите лаги.Сакајќи да ја оправдаат својата лага на Заев дека владата на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 226 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, денеска изјави дека неговата земја ќе се бори да ја одбрани Полска, која е под закана од санкции од Европската Унија заради ...
сите 10 | | | веќе видена

„СДС со Фркчовистички совет ќе се обиде да го контролира судството и да инсталира нови „Катици“ за да има целосна контрола.Љубомир Фрчковски е човек кој во ...
сите 264 | | | веќе видена

Филипинскиот Парламент гласаше за продложување на воената состојба на јужниот остров Минданао до крајот на годината, со што претседателот Родриго Дутерте ...
сите 12 | | | веќе видена

Претставници на Националниот ромски центар „Куманово“ и на невладината организација „Авена“ од Кочани ги претставија резултатите од спроведениот проект ...
сите 21 | | | веќе видена

next