Бирчевиќ и Андриќ беа најдобри во црно-белиот тим со по 20 поени додека Пот имаше 15. Кај Мега се истакна Каба со 18 поени. Партизан со оваа победа има скор ...
сите 88 | | | прочитана: 250 | веќе видена

По Бојан Богдановиќ, екипата на Бруклин нетс од синоќа ја напушти и еден од најдобрите аргентински кошаркари Луис Скола. 36-годишното ниско крило го раскина ...
сите 8 | | | веќе видена

Јавните „забелешки" на Шекил Онил на сметка на Џавал Мекги, се чини дека го достигнаа оној т.н. „плафон" и во исто време предизвикаа „твитер-расправија" во ...
сите 7 | | | веќе видена

Кошаркарот на Милвоки бакс, Тони Снел добро ќе го запамети дуелот против екипата на Јута Џез. Има и зошто, особено ако се земе в предвид дека момчето од ...
сите 3 | | | веќе видена

Тимот кој е нов сопственик на пехарот од Купот на Македонија во кошарка посакува победнички финиш на сезоната и во првенството По освојувањето на трофејот во ...
| | веќе видена

Тимот на Чикаго Булс со доста мака и по продолжението успеа да слави над Феникс Санс со 128-121. Најефикасен во драматичниот меч во „Јунајтед Центарот“ беше ...
сите 3 | | | веќе видена

Во текот на денот, во салата на „КК Вардар", Македонската кошаркарска федерација организира селективни тренинзи за кошаркари родени 2003 година (М14 ...
| | веќе видена

next