ВИП арената во СЦ Борис Трајковски беше центарот на задоволни семејства, кои денеска низ ревијални спортски натпревари имаа можност да се дружат, спортуваат и ...
сите 14 | | | веќе видена

Арпад Штербик имаше нова извонредна вечер на голот на Вардар во победата од 35-30 против Целје во СЦ „Јане Сандански“. Меѓу бројните интервенции, неизбежно се ...
сите 118 | | | веќе видена

Илија Несторовски е вистински „хит“ во Италија. Македонскиот напаѓач постигна девет гола во Серија А во досегашниот тек од сезоната и го сврте кон себе ...
сите 12 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар си ја одработија својата задача викендов во Лигата на шампионите, на убедлив начин стигнувајќи до посакуваната победа против словенечки ...
сите 118 | | | веќе видена

Шкендија доаѓа на мегдан со Вардар во Скопје со намера да победи, а навивачката група „Балисти“ го проследи денешниот последен тренинг на вицепрвакот на ...
сите 28 | | | веќе видена

Севилја и натаму ја продолжува израмнетата трка за шампионската титула со Барселона и со Реал Мадрид во шпанската Примера, откако во 24. коло славеше со ...
сите 9 | | | веќе видена

next