Ако не знаеш како, погледни кај соседите. Бугарскиот првак Лудогорец ја промовираше својата нова база, во која се вложени повеќе од 15 милиони евра, а која ги ...
сите 44 | | | веќе видена

Михајло Михајловски со децении наназад е дел од македонската ракометна сцена, како прв човек на Вардар, потоа и на Ракометната Федерација на Македонија, а ...
сите 56 | | | веќе видена

Пред десетина дена, а и се уште, се до новото издание, Македонија беше ‘тапа’ на листата на ФИФА. И ништо не чинеше, се фрлаа дрвја и камења по македонските ...
сите 9 | | | веќе видена

next