Канал 5

Организаторите порача дека за нив е неприфатлив собраниски спикер кој ќе ја поддржува албанската платформата, без разлика од која политичка партија доаѓа. ...
сите 314 | | | веќе видена

Од СВР Велес информираат дека во петокот во 2 часот по полноќ при рутинска контрола во патнички автомобил „југо" со прилепски таблички пронајдена е најлонска ...
сите 35 | | | веќе видена

 СДСМ  со 20 потписи поднесе иницијатива за претседател  да биде избран Талат Џафери. Оваа одлука ги натера  Беса да предложат свој кандидат за спикер на ...
сите 265 | | | веќе видена

Превозниците од Слобода превоз велат дека ваквото законско решение ќе мора под итно да се промени бидејќи компаниите ќе ги доведе до работ на егзистенција. ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова го истакна Министерката за култура Елизабета Канчевска Милевска во Велес  на централното одбележување на 27 март, светскиот ден на театарот . - Наша ...
сите 123 | | | веќе видена

 Фленсбург во првиот осминафинален натпревар го совлада како гостин белорускиот првак Мешков Брест со 26-25 со што направи голем чекор кон четвртфиналето. ...
сите 72 | | | веќе видена

next