Канал 5

Од 9,00 – 14,30 часот без електрична енергија ќе останат потрошувачите од ул. Илинденска бр. 25 во општина  Центар, од 9,00 – 14,00 часот дел од улиците ...
сите 113 | | | веќе видена

Како што соопшти ВМРО-ДПМНЕ, на средбата Груевски го запозна соговорникот со актуелната политичка состојба, со позициите и ставовите на ВМРО-ДПМНЕ во поглед на ...
сите 142 | | | веќе видена

 „За заедничка Македонија“ ќе победи, ние сме за соживот на сите етникуми во Македонија не мразиме никого а ја љубиме државата и единствено пред неа и ...
сите 299 | | | веќе видена

На свечена церемонија фудбалерите на Барселона ги добија клучевите од своите нови автомобили од Ауди. Интересно најголем број од фудбалерите го избрале моделот ...
сите 2 | | | веќе видена

- Оваа одлука не е индивидуална определба на поединечен член на ДУИ, туку е колективна партиска одлука и реализација на албанските очекувања на изборите. ...
сите 57 | | | веќе видена

Изградба на автопатот Демир Капија – Смоквица  во должина од 217 милиони евра, со должина од 28,2 километри инвестицијата тешка 217милиони евра. Средствата се ...
сите 27 | | | веќе видена

next