Канал 5

"Републиканците направија добар потег што во рамките на Конгресот започнаа истрага за грешки кои што во континуитет се случуваат од вработени во владиниот ...
сите 74 | | | веќе видена

Видео-технологијата која вклучува дополнителни судии на стадионот се покажа како многу добра и ФИФА одлучи на Мундијалот во Русија да ја користи при спорни ...
сите 17 | | | веќе видена

За премиерната постановка на „Травијата“ на македонската оперска сцена, режисерката Штојбер вели дека за неа Ведри е еден од најголемите раскажувачи на сите ...
сите 59 | | | веќе видена

Судот во францускиот град Колмар донесе одлука за ослободување на лидерот на Алијансата за иднина на Косово. Судот даде негативно мислење околу барањето на ...
сите 114 | | | веќе видена

- Врвен интерес на граѓаните е да добијат нова реформска Влада, онака како што изгласаа, се наведува во соопштението. Од СДСМ истакнуваат дека нормалниот живот ...
сите 162 | | | веќе видена

- ВМРО-ДПМНЕ ќе ги употреби сите демократски средства за да се спротистави на ваквите црни, антидржавни сценарија на криминалецот Заев... Народот нема да седи ...
сите 63 | | | веќе видена

По скоро една година реновирање славната фонтана, барокно ремек дело на Николо Салви од 18  век повторно е отворена во 2015 година. Според легендата секој што ...
сите 34 | | | веќе видена

Стрелци на головите беа Јулијан Дракслер, Едисон Кавани, Сафан Мбае (автогол), Блез Матуиди и Маркињос. Монако на овој натпревар настапи со „резервисти“, ...
сите 52 | | | веќе видена

Ова го истакнува министерот за финансии Кирил Миноски во изјава за 24 Вести во која изразува надеж дека парите ќе се исплатат во законски предвидениот рок до ...
сите 107 | | | веќе видена

next