Канал 5

Полицијата дошла до сознание дека пријавениот преку социјалните мрежи за комуникација остварил контакти со малолетни лица при што биле разменети фотографии во ...
сите 24 | | | веќе видена

- Само што станав и не можам да надминам колку никакви и лоши беа Британските награди - напиша гледач на Твитер. Друг пишува: Британските награди го загубија ...
сите 4 | | | веќе видена

Вработените велат дека единствено од медиумите биле известени дека вчера владата донела одлука дека ќе го зголеми буџетот за 70 милиони денари на годишно ниво ...
сите 56 | | | веќе видена

Мексико категорично порача дека нема да прифати еднострани и наметнати закони. Во меѓувреме, имиграциската политика на САД ја зеде и првата жртва. Депортиран ...
сите 32 | | | веќе видена

СДСМ се обидува самата со себе да се натпреварува во проширувањето на понудата кон албанските партии за да дојде на власт по секоја цена, СДСМ е цврсто влезена ...
сите 93 | | | веќе видена

- Дали сте вие идниот премиер на Македонија, дали има договор со ДУИ и дали е тоа готова работа? - Еве вака, синоќа знам дека раководството на ДУИ донесе ...
сите 48 | | | веќе видена

Церемонијата на доделувањето на „брит“ наградите годинава помина во знакот на сеќавањето на двата уметници кои светот на музиката ги загуби во 2016 -та  - ...
сите 32 | | | веќе видена

Според информациите, причина за одложување на рочиштето било заминувањето на обвинетиот за Сараево каде што треба да ја прими наградата за најградоначалник во ...
сите 91 | | | веќе видена

Во понеделникот, на пладне, влегол во станот на 67 годишната  Спаса Бојоска, со образложение да го разгледа распоредот на станот. Од зад грб, со водоводна ...
сите 122 | | | веќе видена

Ова, веројатно беше и одговор на грчкото „Македонија е една и единствена и е тука“ од минатата седмица на Тумба во Солун – порака која беше испишана на ...
сите 32 | | | веќе видена

Како што објави Газета дело спорт, Колумбиецот Баку во изминатите месеци не е добри односи со раководствот на клубот ниту со навивачите. За Баку беше ...
сите 17 | | | веќе видена

next