Канал 5

Целта според надлежните е да се постигне конструктивна дискусија за влијанијата , но и презентирање на предностите од изградбата на интегрирани системи  за ...
сите 50 | | | веќе видена

- Во досегашната анализа на Министерството за одбрана, меѓу другото откривме и кршење на Закон за служба во АРМ, во делот на обврските на вработените во ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонија вчера пристигна во Алжир каде веќе го одработи и првиот тренинг во салата каде денеска ќе се игра натпреварот. Избраниците на Иле Темелковски ...
сите 75 | | | веќе видена

 Таквата состојбата е забележана од Народниот правобранител во приемното одделение во затворот „Идризово“. Омбдусманот Иџет Мемети говореше за лошите хигиенски ...
сите 37 | | | веќе видена

Вака најдобриот авио превозник во светот „Катар ервејс“ ги кани туристите да го посетат Скопје. Промотивното видео е достапно на нивниот профил на Инстаграм.  ...
сите 74 | | | веќе видена

Новата Влада предводена од СДСМ работи во интерес на граѓаните, а предвидените средства од задолжувањата на домашниот пазар се со цел да се обезбеди навремена ...
сите 258 | | | веќе видена

Битолчани имаат можност да се запознаат со уникатните племиња кои живеат во Долината на реката Омо, на границата со Етиопија, Јужен Судан и Кенија. Во ...
сите 6 | | | веќе видена

Во домовите за ученици кои посетуваат средни верски училишта во 2016/2017 биле  сместени 256 ученици. Со годишните извештаи се опфатени 37 домови: домовите за ...
сите 60 | | | веќе видена

Специјалниот претставник во разговорите меѓу Македонија и Грција, вели дека новата македонска влада има желба да ја реактивира надворешната политика во ...
сите 137 | | | веќе видена

На почетокот на седницата беше постигнат договор меѓу премиерот Заев и пратениците од владејачкото мнозинство и пратениците од опозицијата по затворањето на ...
сите 259 | | | веќе видена

Тие, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ, се донесени повеќе како компромис, за да не изгледа дека судот ги отфрлил само апсурдните барања на СЈО за притвори и ...
сите 216 | | | веќе видена

next