Канал 5

„Во 2016 година ние го сторивме тоа. Кога следните генерации ќе ја учат историјата на овој период, една година ќе се истакне меѓу останатите и тоа ќе биде 2016 ...
сите 28 | | | веќе видена

Ким Јонг Нам, братот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, го нападнале две жени на аеродромот во Куала Лумпур на 13 февруари, кога по лицето го испрскале со ...
сите 85 | | | веќе видена

„Не можеме да ја заштитиме слободата во странство, ако ја заборавиме дома”, вели актерот. Клуни истакна уште дека светот минува низ значајни промени, но не ...
сите 35 | | | веќе видена

Денеска се одржуваат натпреварите во категориите Кадети Б, Младинки, Јуниори и Сениори и Кадети Ц, а вчера се одржаа натпреварите во категориите Младинци, ...
сите 28 | | | веќе видена

Во стрипот на 48 страници се опфатени урбани приказни обработени во ноар стил, во кои јунаците не се суперхерои, туку обични луѓе „од соседството“ на кои им се ...
сите 13 | | | веќе видена

Шон, со кого има три деца, тврди дека таа рекла оти од “добивката нема да види ни пени“, а на пријателите и фамилијата кои веќе го замолиле за заем им порачал: ...
| | веќе видена

Народната приказна е работена според адаптираното сценарио на Љубица Баткоска, а е во режија на Душко Кукоски. Улогите ги толкуваат Ева Костојчиноска, Душко ...
сите 14 | | | веќе видена

Во видеото кое експресно стана интернет хит може да се види како момчето од Самбах Камбоџа ужива во другарството со својот домашен миленик огромниот пито. 11 ...
сите 2 | | | прочитана: 201 | веќе видена

next