Канал 5

Го прекрши ли албанскиот премиер кодексот на облекување во европската престолнина Брисел, прашуваат регионалните медиуми, откако вчера Рама се појави во повеќе ...
сите 30 | | | веќе видена

На ова се обврзале престставниците на земјите од Западен Балкан на синоќешната неформална вечера со шефицата на европската дипломатија Могерини во Брисел. „Ги ...
сите 137 | | | веќе видена

Тоа се должи поради немањето наследнички план и понатамошната визија на компанијата, вели тренинг менаџерот Соња Галеска. Младите, вели таа, повеќе се насочени ...
сите 23 | | | веќе видена

Правото на издавање и користење на оваа паркинг карта го остварува секое физичко лице кое е сопственик на патничко моторно возило и е ангажирано како тренер во ...
сите 16 | | | веќе видена

Тој во интервју за српски Танјуг рече дека изјавите за создавање „Голема Албанија“ претставуваат само неодговорна реторика, но треба да бидат сфатени во ...
сите 21 | | | веќе видена

Таа се уште не знае дека нејзината ќерка загинала. Со нив на концертот била и постарата ќерка, која е надвор од животна опасност. Мајката на најмлада жртва на ...
сите 31 | | | веќе видена

Изложбата ја отвори амбасадорот на Република Македонија Василка Попоска-Треневска која во своето обраќање истакна дека изложбата е претставена пред австриската ...
сите 16 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Заев со одговор. „За тоа не разговаравме. Но разговаравме за соработка, верувам дека заедничките служби меѓу Македонија и Србија ќе го решат ...
сите 122 | | | веќе видена

next