Канал 5

Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 16 минути,  а ќе зајде во 17 часот и 18 минути. Денов трае 11 часа и 2 минути. Месечината, која е во фаза на млада ...
сите 7 | | | веќе видена

.Најверојатно возач под дејство на алкохол влета во маса луѓе, кои ја гледале главната парада на карневалот,при што 28 лица се повредени, меѓу кои и мали деца, ...
сите 44 | | | веќе видена

Во Скопје, во Алејата на великаните на Градските гробишта во Бутел цвеќе на гробот на Трајковски ќе положат членови од семејството на претседателот, повеќе ...
сите 95 | | | веќе видена

Како што пренесоа медиумите, Путин наложил на нивното место да се изградат нови згради. Многу од петкатниците се веќе урнати. Останаа уште околу 7500 такви ...
| | веќе видена

Македонскиот шампион Вардар попладнево пред својата публика во ЦС „Јане Сандански“ го победи словенечкиот првак Целје со 35-30 во натпревар од 12.коло во Лига ...
сите 132 | | | веќе видена

Имајќи ја предвид дикцијата на преамбулата на Уставот на Р. Македонија во која припадниците на немнозинските заедници се дефинирани како делови на албанскиот, ...
сите 8 | | | веќе видена

ДЕМОКРАТСКАТА ПАРТИЈА АН ТУРЦИТЕ Е ЗАГРИЖЕНА ОД ОБИДИТЕ ЗА БИНАЦИОНАЛИЗАЦИЈА НА ЗЕМЈАТА МГС ИМАЈЌИ ЈА ПРЕДВИД ДИКЦИЈАТА НА ПРЕАМБУЛАТА НА УСТАВОТ НА Р. ...
сите 8 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДЕМОКРАТСКАТА ПАРТИЈА НА АЛБАНИЈА ЛУЛЗИМ БАША ИЗЈАВИ ДЕКА ПРОТЕСТИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО АЛБАНИЈА НЕМА ДА ПРЕСТАНАТ БИДЕЈЌИ БЕЗ ТЕХНИЧКА ВЛАДА, ...
сите 39 | | | веќе видена

Илјадници учесници ќе дефилираат на струмичкиот карневал. Таму покрај домашните учесници се и гостите од Карибите, Русија и многу други земји од Балканот. На ...
сите 100 | | | веќе видена

next