Канал 5

Под едно мото,,за заедничка Македонија,,Иницијативата  денеска реши во соработка со струмичката болница да излезе меѓу граѓаните и им овозможи рутински ...
сите 12 | | | веќе видена

Славните „Чувари на плажа“ го следат верниот спасител Мичкој го игра мегапопуларниот актер Двејн „Карпа’  Џонсон додека се обидува да го смири дрскиот регрут ...
сите 5 | | | веќе видена

-За да постои интегритет на политичките партии потребно е пред `се тие да бидат водени од политичари со интегритет. Она што и се случува на Македонија во ...
сите 258 | | | веќе видена

Од партијата сметаат дека на овој начин ќе се избегне заобиколувањето на волјата на граѓаните преку разни постизборни платформи, чија крајна цел е редефинирање ...
сите 25 | | | веќе видена

Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, во телефонски разговор од неговата родна Словенија, Вајгл негираше дека воопшто споменувал некого индивидуално во ...
сите 152 | | | веќе видена

Според досегашните информации, посочи Јосифоски, сега починатиот заедно со И.К.(30) пред пет денови биле нападнати од двајца браќа М.М.(34) и Р.М.(32) исто ...
сите 28 | | | веќе видена

Според неговите податоци, шеснаесетгодишникот заедно со две други лица биле на местото кај трафостаницата кога забележале дека металната врата од објектот е ...
сите 17 | | | веќе видена

Како што соопшти денеска МВР, станува збор лицата С.Т. (44) и Ѓ.Г. (30) од Скопје, на кои од страна на Судија на претходна постапка им е одредена мерка притвор ...
сите 22 | | | веќе видена

Млади и стари се приклучија на викенд програмата на која апелираат политичките партии да се соединат и да ја отфрлат тиранската платформа. Организаторите на ...
сите 209 | | | веќе видена

„Востановените европски вредности се патот за демократски развој и унапредување и усовршување на демократските процеси како за земјите членки, така и на ...
сите 28 | | | веќе видена

Артан Груби, шеф на кабинетот на претседателот на ДУИ вели дека ако Македонија треба да смени името онака како што бара Грција и дека токму сегашната ...
сите 25 | | | веќе видена

next