Канал 5

Од партијата сметаат дека на овој начин ќе се избегне заобиколувањето на волјата на граѓаните преку разни постизборни платформи, чија крајна цел е редефинирање ...
сите 26 | | | веќе видена

Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, во телефонски разговор од неговата родна Словенија, Вајгл негираше дека воопшто споменувал некого индивидуално во ...
сите 87 | | | веќе видена

Според досегашните информации, посочи Јосифоски, сега починатиот заедно со И.К.(30) пред пет денови биле нападнати од двајца браќа М.М.(34) и Р.М.(32) исто ...
сите 48 | | | веќе видена

Според неговите податоци, шеснаесетгодишникот заедно со две други лица биле на местото кај трафостаницата кога забележале дека металната врата од објектот е ...
сите 32 | | | веќе видена

Како што соопшти денеска МВР, станува збор лицата С.Т. (44) и Ѓ.Г. (30) од Скопје, на кои од страна на Судија на претходна постапка им е одредена мерка притвор ...
сите 18 | | | веќе видена

Млади и стари се приклучија на викенд програмата на која апелираат политичките партии да се соединат и да ја отфрлат тиранската платформа. Организаторите на ...
сите 268 | | | веќе видена

„Востановените европски вредности се патот за демократски развој и унапредување и усовршување на демократските процеси како за земјите членки, така и на ...
сите 21 | | | веќе видена

Артан Груби, шеф на кабинетот на претседателот на ДУИ вели дека ако Македонија треба да смени името онака како што бара Грција и дека токму сегашната ...
сите 26 | | | веќе видена

Порталот наведува дека тоа била своевидна манипулација на администрацијата на Барак Обама, која била толку рутинска што во 2012 година поминала незабележано, ...
сите 93 | | | веќе видена

Поради ова лицата со епилепсија во последно време се изложени на чести  бракоразводи. На изолации од пошироката заедница. А за работодавачите неспособни луѓе ...
сите 15 | | | веќе видена

Тодоров и Огнибене договорија повеќе форми на соработка, како што е размена на доктори и професори и соработка на научни проекти. - Разговаравме за можна ...
сите 18 | | | веќе видена

next