Канал 5

Македонскиот шампион Вардар мораше да се пресели и да ги игра европските натпревари на стадионот „Младост“ во Струмица, поради европскиот Суперкуп, кој на 8 ...
сите 23 | | | веќе видена

„Неговите звуци се единствениот начин на комуникација, но и  радост дека гледа и други лица освен лицето на неговата мајка. Живот во ѕидови, дете со посебни ...
сите 4 | | | веќе видена

Меѓу организациите и натаму виновник за најмногу напади е ИД, чии приврзаници минатата година извеле напади во повеќе од 20 земји, се наведува во извештајот за ...
сите 31 | | | веќе видена

Заев, како што информираат од владината прес-служба, се заблагодарил на екологистите за нивниот ангажман, нагласувајќи дека поради нивната работа граѓаните и ...
сите 20 | | | веќе видена

Поради поголема нестабилна облачна маса која од Косово се спушта кон Македонија во попладневните часови се очекува пороен дожд и грмежи кои наместа ќе бидат ...
сите 359 | | | веќе видена

- Панорамското тркало се коси со Деталниот урбанистички план за Мал ринг на општина Центар кој е донесен на почетокот на оваа година со што се става вон сила ...
сите 23 | | | веќе видена

Говорејќи за новата Влада на Република Македонија, која европратеничката посочи дека беше формирана со постизборна коалиција меѓу социјал-демократите и ...
сите 96 | | | веќе видена

Обвинителот Наум Пановски посочи дека бара највисоки казни за обвинетите за тероризам, што во случајов би значело доживотен затвор. Повеќе за ова од јавувањето ...
сите 57 | | | веќе видена

Соопштението на КК Соколи го пренесуваме во целост: Во врска со проблемот со АБА-лигата, Управниот Одбор на КК КАРПОШ СОКОЛИ 2000 АД Скопје, на вонредниот ...
сите 47 | | | веќе видена

Јавното претпријатие за државни патишта и АД МЕПСО да достават комплетна документација до Министерството за транспорт и врски за да добијат одобренија за ...
сите 25 | | | веќе видена

- Констатирано е дека по формирањето на новата демократска Влада во Македонија се создадени услови за продлабочување на соработката во повеќе области, од ...
сите 82 | | | веќе видена

next