Канал 5

Забрана за тешки товарни возила има на кракот Маврово - Дебар, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
сите 430 | | | веќе видена

Вечерашниот натпревар со Исланд македонските ракометари одлично го почнаа и по седум минути водеа со 4-0. Во тие моменти одбраната функционираше беспрекорно, а ...
сите 70 | | | веќе видена

- Вчерашниот натпревар против Шпанија беше одраз на борбеноста, решителноста и вистинскиот квалитет на нашата селекција. Видовме издание на Македонија кое е ...
сите 8 | | | веќе видена

Од утре стивнуваат снежните врнежи. Според синоптичарите не очекува облачно време со повремени врнежи од снег. Сепак утринските температури и натаму ќе останат ...
сите 260 | | | веќе видена

Во групата Б, Тунис ја победи Ангола со 43:34 и сега ќе чека пораз на Исланд од Македонија за да помине во следната фаза. Двојки за другите две средби од ...
сите 24 | | | веќе видена

next