Канал 5

Во Мундијалското осминафинале избраниците на слекторот Темелковски го одиграа најдобриот натпревар на првенството и пред 8 илјади гледачи славеа сигурна победа ...
сите 106 | | | веќе видена

 Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец, кој ќе предизвика намалување на температурата на воздухот. Утринската температура ...
сите 317 | | | веќе видена

На средбата, како што соопшти МВР, присуствувале поглаварот на Македонската православна црква-Охридска архиепископија г.г. Стефан, поглаварот на Исламската ...
сите 33 | | | веќе видена

Владата, нагласи Заев, е ориентирана кон ефикасна и квалитетна реализација на реформите преку Планот 3-6-9 што треба да ги отвори, рече, перспективите за ...
сите 45 | | | веќе видена

Влахов Мицов и Стојчев за претставениот договор со Бугарија: Влахов Мицов за процедурата за Бугарски пасош: Стојчев и Влахов Мицов за потребата нова државна ...
сите 25 | | | веќе видена

 Премиерот Зоран Заев вели дека документот ќе биде потпишан на  македонски јазик според Уставот на Република Македонија и на бугарски според Уставот на ...
сите 452 | | | веќе видена

Поаѓајќи од заедничкиот стремеж за понатамошен развој на добрососедството, пријателството и соработката меѓу двете држави, Длабоко убедени во потребата од ...
сите 26 | | | веќе видена

Договорот, како што наведе, ќе биде објавен на веб страницата на Владата, со што ќе стане јавно достапен за сите. Заев нагласи дека договорот отвора огромни ...
сите 452 | | | веќе видена

Додека поранешниот шеф на кабинетот во УБК Тони Јакимовски останува на слобода, но без пасошите. -Постапувајќи по жалбата на одбраната на Т.Ј., Врховниот суд ...
сите 409 | | | веќе видена

next