Канал 5

Со молебенот, кој е во рамки на манифестацијата „Македонија во чест на Св. Кирил“, ќе чиноначалствуваат митрополитот дебарско-кичевски г. Тимотеј и ...
сите 122 | | | веќе видена

Како што соопшти КЗК, одлуките за паричните казни на двете компании се донесени вчера, на седница на Комисијата за одлучување по прекршок при Комисијата за ...
сите 63 | | | веќе видена

„Ќе разговараме и понатаму за учество на беса во влада која ќе биде реформска. Во овој дел за нас се многу важни принципите на составувањето на идната влада, ...
сите 297 | | | веќе видена

Оваа мерка, како што објаснил Мехмедовиќ, е дел од Програмата на новата реформска Влада и се однесува на сите граѓани. - Сите здравствени осигуреници ќе бидат ...
сите 19 | | | веќе видена

Сепак наместо да ја паметат по улогите, стана позната по пластичните операции. Серијата продолжи со своето прикажување откако беше снимена и третата сезона, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако се обидуваше да ги следи сите протоколи и правила, посебно внимание привлече со танцот со Арапите. Корисниците на социјалните мрежи не и избега ниту еден ...
сите 147 | | | веќе видена

Меѓу загинатите има и многу деца кои биле на концерт на својата омилена пејачка Аријана Гранде идол на тинејџерите. Бомбата експлодирала на крајот на концертот ...
сите 320 | | | веќе видена

next