Канал 5

- СДС наместо да ја замајува јавноста, треба да овозможи непречено функционирање на единиците на локалната самоуправа до одржувањето на локалните избори, кои ...
сите 138 | | | веќе видена

Од денес на вработените во транспортниот сектор и на новинарите им се приклучија и лекарите. Јавниот транспорт се движи со нарушен распоред, фериботите исто ...
сите 25 | | | веќе видена

Советот за безбедност на Обединетите нации го разгледува предлогот за воведување санкции на Северна Кореја. -Подготвени сме да разговараме, но само откако ќе ...
сите 116 | | | веќе видена

Арсенал пред своите навивачи го совлада Сандерленд со 2:0, а стрелец на двата гола беше Алексис Санчез. Манчестер Сити го совлада тимот на ВБА со 3:1. Головите ...
сите 35 | | | веќе видена

Трите политички партии потпишаа документ за предизборна коалиција и поднесоа барање до Централната изборна комисија само неколку минути пред истекот на рокот ...
сите 100 | | | веќе видена

Фестивалскиот оган на 45. Мајски оперски вечери го запали првенецот-тенор Ѓорѓи Цуцковски. На отворањето присуствуваа претседателот на Република Македонија ...
сите 36 | | | веќе видена

Повеќе врнежи се очекуваат во јужните и западните делови на земјава. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 17 до 23 степени. Во ...
сите 324 | | | веќе видена

На конференцијата, како што е најавено, ќе се обратат шефот на Делегацијата на ЕУ во Македонија, Самуел Жбогар и шефот на Мисијата на ОБСЕ, Нина Суомалаинен. ...
сите 8 | | | веќе видена

next