Канал 5

Според официјалните податоци на народната банка на Грција,  само до јуни лани кај јужниот сосед заминале над половина милион македонски туристи кои потрошиле ...
| | веќе видена

Нејзини гости се Бредли Блекмен- советник на поранешниот претседател Џорџ Буш и Дејвид Мерсер поранешен заменик Директор за финансии. Новинарката  ја поставува ...
сите 30 | | | веќе видена

- Но, истиот тој закон не важи за одредени министерства како министерствата за одбрана и за здравство кои немаат проблем да плаќаат буџетски пари за извршување ...
сите 85 | | | веќе видена

Опишувајќи ја како земја на еден од најстарите европски народи полна со културни и историски знаменитости, магазинот „Лајк“ препорачува да се одвои време за ...
сите 17 | | | веќе видена

Или пак тракторите и во следниот период ќе останат на паркирани на патот што води кон границата со Македонија? Одговорот на овие прашања ќе се знае по средбата ...
сите 19 | | | веќе видена

Засега нема официјални информации од надлежните полициски истражни органи дали смртта кај момчето била насилна или не, иако како што Канал 5 неофицијално ...
сите 63 | | | веќе видена

Полицијата рано утрово ги растргна дивите продавачи кои се секојдневно распослани со различна стока по тротоарите, но во знак на револт и тезгаџиите од Глобал ...
| | веќе видена

Евровизискиот музички натпревар наиде на сериозна пречка откако 21 член од украинскиот организациски тим за годинешниот настан, поднесоа оставки. Од тимот ...
сите 11 | | | веќе видена

Книјески денеска одржа предавање пред заинтересирани  лица за поддршка на иновативни проекти преку четвртиот повик на фондот, што е отворен до 3 мај година, а ...
сите 5 | | | веќе видена

next