Канал 5

Забрана за тешки товарни возила има на кракот Маврово - Дебар, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од ...
сите 403 | | | веќе видена

Вечерашниот натпревар со Исланд македонските ракометари одлично го почнаа и по седум минути водеа со 4-0. Во тие моменти одбраната функционираше беспрекорно, а ...
сите 70 | | | веќе видена

- Вчерашниот натпревар против Шпанија беше одраз на борбеноста, решителноста и вистинскиот квалитет на нашата селекција. Видовме издание на Македонија кое е ...
сите 22 | | | веќе видена

Од утре стивнуваат снежните врнежи. Според синоптичарите не очекува облачно време со повремени врнежи од снег. Сепак утринските температури и натаму ќе останат ...
сите 403 | | | веќе видена

Во групата Б, Тунис ја победи Ангола со 43:34 и сега ќе чека пораз на Исланд од Македонија за да помине во следната фаза. Двојки за другите две средби од ...
сите 87 | | | веќе видена

 Со послужување  на пивтии и  предавање на кумството за наредната година Мултимедијалниот центар Карпино од Куманово веќе 15 години ја организира оваа ...
сите 75 | | | веќе видена

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од снег, во источните и јужните делови претпладне поинтензивни. На запад врнежите претпладне постепено ќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Зошто сметаат дека правилото што важеше пред три години не треба да важи и сега и да се почитуваат мнозинството гласови, потписникот на апелот професорот Осман ...
сите 262 | | | веќе видена

- Со вчерашната одлука на Специјалното јавно обвинителство, да се откаже од обвинителен акт против претседателот на СДСМ, Зоран Заев и другите лица во ...
сите 36 | | | веќе видена

next