Канал 5

Се работи за сафари зоолошката градина во местото Двур Кралове, во источниот дел на Чешка. Надлежните процениле дека на тој начин овие животни ќе ги заштитат ...
сите 2 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ не отстапува од барањето претседателот на Комисијата да биде од нивните редови. Во моментов е прогласена пауз а продолжението на координацијата која ...
сите 344 | | | веќе видена

Од Македонски Телеком денеска соопштија дека Маиерхофер ќе ја води компанијата до 1 мај годинава, кога треба да се избере негов заменик. Тој ќе остане ...
сите 31 | | | веќе видена

Пријавениот во периодот од ноември 2014 година до октомври 2016 година во повеќе наврати извршил силување и други полови дејствија над 19 годишна жителка на ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалот  откриен во 2008 ја урна владата на Караманлис, предизвика бура реакции во Грција, а обвинето се однесуваше на размена на земјиште меѓу државата и ...
сите 3 | | | веќе видена

- Секогаш се сметав себеси прво за танчерка, а потоа за актерка и пејачка. Станав пејачка и актерка по танцот. Танцот е гоелм дел од она што сум - вели 47 ...
сите 15 | | | веќе видена

За претседателот на КСС Благоја Ралковски, полноправното членство во овие меѓународни организации е признание за правецот и стандардите што ги спроведува КСС. ...
сите 22 | | | веќе видена

- Македонските компании моментно не толку сериозно ја прифаќаат  темата за стандардизацијата. Во последно време се гледа тенденција  за користење на ...
сите 23 | | | веќе видена

Капитенот на Македонија Горан Пандев вели дека фаворитската улога треба да ја потврдиме на теренот. -Не сакаме да зборуваме за било кој натпревар дека сме ...
сите 102 | | | веќе видена

 Грабежот се случил синоќа, тука во централното градско подрачје на некој според граѓаните половина час пред затворање на маркетот. Се се случило мошне брзо, ...
сите 4 | | | веќе видена

next