Канал 5

Извештајот пред членовите на Комисијата го образложи актуелниот ректор Никола Јанкуловски. Членовите на Комисијата дебатираа за форматот на извештајот и ...
сите 32 | | | веќе видена

Заменик министерот за труд и социјална политика Елми Азири во своето обраќање рече дека Македонија има ратификувано конвенција за заштита на мајчинството во ...
сите 65 | | | веќе видена

Според  уметничкиот директор на театарот Дунај Еспаев ова е нивно прво гостување во Македонија, а публиката ќе има можност да види претстава која е нова на ...
сите 53 | | | веќе видена

Со ваквата одлука се потврдува пресудата на окружниот суд во Хаг од пред три години, според која, холандските мировници требало да ги заштитат 300-те Бошњаци ...
сите 33 | | | веќе видена

На свеченото отворање беа доделени наградите на лауреатите , продуцентката Џеки Шепард и македонскиот режисер,актер и сценарист Коле Ангеловски кој годинава го ...
сите 22 | | | веќе видена

Изјавата на нивниот пратеник дека членската книшка на СДС е втора лична карта во државава е еклатантен пример за партизација, самоволие и непочитување на ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерката Дескоска информираше дека посебен фокус на средбата била иницијативата за формирање меѓународен институт за одржливи технологии на Балканот со ...
сите 18 | | | веќе видена

Грчкиот интернет портал „Политико“, за кого Мицотакис дал интервју, коментира дека „новата Влада во Скопје прави напори за приближување кон Атина со надеж дека ...
сите 79 | | | веќе видена

Земјите од Европската унија прифаќаат на територијата пет пати повеќе мигранти од Турција отколку што  враќаат назад на нејзината територија, како што би ...
сите 23 | | | веќе видена

Незгодата, според информации од  кумановската полиција,  се случила околу 11 часот кај клучката за приградската населба Карпош кога  наводно куче истрчало на ...
сите 76 | | | веќе видена

next