Канал 5

Тој рече дека војниците работат за заштита на границите и затоа стотици илјади не можат да маршираат во оваа земја, извести АП. Минатата недела, премиерот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Тој повтори дека формирањето на војска на Косово е „пат од кој нема враќање“, а спорно е само тоа дали ќе формира со измени на Уставот на Косово или со ...
сите 50 | | | веќе видена

Лазарова беше родена на 27 април 1930 во с. Страцин, Кратовско. Извесно време работеше во Операта при МНТ, а била членка и на Државниот ансамбл на народни игри ...
сите 5 | | | веќе видена

Актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром ќе биде домаќин на првото овосезонско „вечно“ дерби, кое ќе се игра во рамките од 3.коло на Супер лигата, дуел во кој ...
сите 51 | | | веќе видена

Во својот говор Попоски посебно внимание посвети на прекуграничната соработка, воспоставувањето контрола на границите, обезбедувањето хуман и безбеден транзит ...
сите 26 | | | веќе видена

Оттогаш често добиваше прашања дали со песната сака нешто да ни порача, но таа упорно одбиваше да признае било какви искуства со истиот пол, се до сега. Иако ...
сите 3 | | | веќе видена

Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан на ...
сите 277 | | | веќе видена

Ова е тврдењето на мајката на седумгодишното дете , која револтирана од случката побара одговорност за наставникот поради негрижа. Според неа , наставникот и ...
сите 10 | | | веќе видена

Тој додаде дека на документите е наведено дека тој е татко на Медокс, само за да се забрза процесот за посвојување. Медкос е член на семејството Пит-Џоли од ...
сите 35 | | | веќе видена

Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ е спремно да поддржи малцинска влада на СДСМ и да гласа се од нивната програма, само за да се откажат од Тиранската платформа, повторно ...
сите 224 | | | веќе видена

Откако постигна два гола против Ајакс, беше прогласен за играч на натпреварот. После натпреварот одржа говор, кој неочекувано го прослави. „Ги ценам своите ...
сите 12 | | | веќе видена

next