Филмот претставува епска приказна на човековото трагање по американскиот сон. Кени Велс, во очајната потрага по својата среќа, се здружува со геолог и заедно ...
сите 2 | | | веќе видена

Новиот американски претседател воопшто не пие алкохол Деновиве целиот свет зборува за еден човек, Доналд Трамп. Во продолжение ви откриваме неколку работи кои ...
сите 11 | | | веќе видена

На неа учествуваа претставници од Министерството за финансии на Кина и државни органи кои се задолжени за контрола над интернетот. Со новата органзиација се ...
сите 6 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ СО РЕАКЦИЈА ВМРО-ДПМНЕ, реагирајќи повторно на одлуката на Специјалното јавно обвинителство да го повлече обвинението за предметот "Пуч", смета дека ...
сите 323 | | | прочитана: 15866 | веќе видена

До крајот на денот утре времето ќе биде стабилно кон исток со сончеви периоди, а облачноста ќе се зголемува. Претпладне понекаде во котлините ќе има услови за ...
сите 218 | | | прочитана: 12752 | веќе видена

Македонската храна е скриено богатство и заслужува поголемо внимание. Ова е насловот на блогот што го објави Лишаи Кауфер, пр косултант за храна и пијалаци, на ...
сите 20 | | | веќе видена

Пустината Сахара е прекриена од снежна прекривка по најголемото невреме кое ја зафати од кога се мери температурата. Како што јавуваат медиумите, причината е ...
сите 15 | | | веќе видена

Издавањето на збирната пресметка е законска обврска врз основа на која граѓанинот ќе може точно и навремено да ги пријави приходите во Годишната даночна ...
сите 16 | | | прочитана: 332 | веќе видена

Десет компании што се докажани и познати светски производители на електрични автобуси изразиле интерес за учество во меѓународната постапка за набавка на ...
| | прочитана: 179 | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР поднесе кривична пријава против 37-годишниот К.З.З., државјанин на Бугарија, поради постоење на ...
сите 56 | | | прочитана: 214 | веќе видена

ВО ЗАТВОРОТ ВО ИДРИЗОВО Осуденик на возраст од 48 години починал завчера во затворската амбуланта во затворот во Идризово. Се работи за осуденикот М.С., кој ...
сите 112 | | | прочитана: 5765 | веќе видена

Министерството за култура во 2017 година продолжува со активностите за обезбедување интензивен културен развој, збогатување на културната понуда во нашата ...
| | веќе видена

Во издание на Фондацијата за културна и научна афирмација и презентација „Македонија презент“ од Скопје излегоа од печат две нови книги посветени на поезијата ...
сите 8 | | | веќе видена

Професионалниот играч на покер, Дан Билзеријан, кој се претвори во голем Плејбој, популарниот јутубер Даг Полк, тврди дека е голем лажго. „Дан тврди дека сето ...
сите 3 | | | веќе видена

Вистински ужас ја потресе Србија откако студент си го одзеде животот со скок од 11 кат. 28-годишниот Милош М. студент на Факултетот за безбедност, вчера околу ...
сите 12 | | | веќе видена

Матка - Водно

Во недела - 22.01.2017 ДПС Тансверзалец организира зимска акција на релација Матка - Водно. Должина на турата е 15км со вкупна висинска разлика од 800 метри ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 08:00:00 , 22 Јан, 2017 до 18:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 51 доаѓаат, 350 можеби
 • Да го поздравиш и да ми го бациш

  Режија: Билјана Радиноска Играат: Ненад Митевски Наташа Петровиќ Бојан Кирковски Симона Спировска Дизајн на плакат: Магдалена Дилевска Резервации на: ...
 • МКЦ, Skopje
 • 21:00:00 , 23 Јан, 2017 до 23:59:59 , 23 Јан, 2017
 • Да го поздравиш и да ми го бациш
 • 54 доаѓаат, 192 можеби
 • Театарска претстава
 • Сомнително лице

  Автор: БРАНИСЛАВ НУШИЌ Режисер: СИНИША ЕВТИМОВ УЛОГИ Александар Микиќ – Јеротие Пантиќ Оливер Митковски – Виќа Софиа Насевска Трифуновска – Марица Никола ...

  Skopje Jazz Festival Annual Party with Sethstat

  Традиционална постноводишна забава на Скопскиот џез фестивал со промоција на новите календари за 2017 и концерт на Сетстат. СЕТСТАТ: Владан Дробицки – ...
 • Menada, Skopje
 • 21:30:00 , 26 Јан, 2017 до 01:00:00 , 27 Јан, 2017
 • Skopje Jazz Festival
 • 128 доаѓаат, 316 можеби
 • Животот е прекрасен

  „Ова не е претстава за самоубиството, не е пиеса за смртта, туки за еден човек кој повторно го открива животот, открива колку животот е прекрасен. Еден човек ...

  Млади за Скопје #4 - Концерт на The Planktons

  Cóntact 59 ✔️ Metanoia ✔️ Мариналеда ✔️ Наредни во шаблонот на концерти #МладиЗаСкопје се The Planktons. Што е Млади за Скопје? Серијал на концерти на кои ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 27 Јан, 2017 до 01:00:00 , 28 Јан, 2017
 • Млади за Скопје
 • 89 доаѓаат, 242 можеби
 • Госпоѓа министерка 150-та изведба

  Автор: БРАНИСЛАВ НУШИЌ Режисер: НАТАША ПОПЛАВСКА УЛОГИ Весна Петрушевска – Живка Министерка Нино Леви – Вујко Васа Јелена Јованова/Драгана Костадиновска – ...


  На 22 Јануари