Претседателите на партиите од коалицијата За подобра Македонија денеска имаа средба во просториите на ВМРО-ДПМНЕ на која се разговарало за актуелната политичка ...
сите 233 | | | прочитана: 4083 | веќе видена

Хојт Брајан Ји, не губејќи време, оствари одделно средби со лидерите на партиите на Албанците во земјава, во еден од објектите на Американската амбасада во ...
сите 75 | | | прочитана: 1670 | веќе видена

Ни како дете, а ни како возрасна, а подоцна ни како мажена жена, не сакав да спијам сама во креветот. Поради тоа тешко ми паднаа отуствата на сопругот. Ги ...
| | веќе видена

Индискиот министер Гопал Бхаргава им подели на штотуку венчаните Индијки стотина дрвени палки, повикувајќи ги да ги употребат како оружје во случај нивните ...
сите 2 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи особено во планинските региони и ...
сите 282 | | | прочитана: 4001 | веќе видена

По внимателно координираните настаните од четвртокот вечерта, американски и европски дипломати веднаш го поздравија изборот на Талат Џафери, етнички Албанец и ...
сите 74 | | | прочитана: 456 | веќе видена

Најголемите медиуми во САД ги нарече креатори на лажни вести, удри по грбот на својот претходник Обама, а својата работа како Претседател на државата ја оцени ...
сите 83 | | | прочитана: 726 | веќе видена

Најмалку шест лица загинаа, додека десетици се повредени откако огромни бури, вклучувајќи неколку силни торнада, ги погодија Арканзас, Мисури и регион на ...
сите 19 | | | веќе видена

Државниот удар што ја изведоа СДСМ и албанските партии во Собранието со неуставниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието, разгоре војна на ...
сите 4 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Иако е една од водечките во земјава, текстилната индустрија ја губи својата атрактивност пред младите луѓе. Стотината конфекции во градот кој е познат по оваа ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска за прв пат во клупската историја Хофенхајм обезбеди настап во Лигата на шампионите, иако на четири кола до крајот сеуште не е познато дали ќе игра во ...
сите 17 | | | веќе видена

Екипата на Ница го совлада Пари Сен Жермен со 3-1 во последниот натпревар од најсилната француска лига вечерва и драстично му ги намали шансите за одбрана на ...
сите 17 | | | веќе видена

Учениците од ООУ „Војдан Чернодрински“ од Карпош се запознаваа со сообраќајната култура и правила преку полигон-платформа, акција иницирана од фирмата „Окта“. ...
сите 10 | | | веќе видена

Девет повредени лица и материјална штета од околу 110 илјади денари се последиците од двете сообраќајни несреќи што во петокот и саботата се случиле на две ...
сите 51 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Радовиш, поточно на 4-ти километар на излез од Штип, од 16:45 часот се одвива наизменично, информира АМСМ. Претходно АМСМ ...
сите 27 | | | прочитана: 892 | веќе видена

Најмалку три лица загинаа, а четири се повредени во пожар кој се случил во мароканскиот град Азилал. До пожарот дошло кога се запалил кабел за полнење мобилен ...
сите 57 | | | прочитана: 335 | веќе видена

Идијките важат за едни од најубавите жени, а познати се по вештините во сексот. На Јутуб се појави видео на кое се претставени најдобрите 10 порно актерки во ...
сите 8 | | | прочитана: 2020 | веќе видена

Американската актерка Анџелина Џоли посвоила едно од своите деца – Медокс од Камбоџа со фалсификувани документи. Таа го презеде старателството над детето од ...
сите 17 | | | прочитана: 2290 | веќе видена

Ерата на компјутерите кои се контролираат со глувчето и тастатурата полека замира, а нивното место го преземаат екраните кои се осетливи на допир. Еден од ...
сите 2 | | | веќе видена

Изборната комисија во Албанија го продолжи рокот за пријавување на кандидати за претстојните парламентарни избори во надеж дека опозицијата сепак ќе одлучи да ...
сите 72 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Мафијашкиот клан на Рамуш Харадинај ја уцени галавата на српскиот Претседател Александар Вучиќ. На најопасните криминалци во Албанија, Косово и во Западна ...
сите 118 | | | прочитана: 452 | веќе видена

Беловишки Водопад - прво мајска акција

На 01 Мај 2017 ДПС Трансверзалец- Скопје организира искачување до живописните Беловишки водопади кои се наоѓаат во подножјето на врвовите Ливадица и Пирибег на ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 01 Мај, 2017 до 17:00:00 , 01 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 42 доаѓаат, 398 можеби
 • Gorska On The Move - Бесплатно вежбање на отворено

  Покана до сите што го сакаат спортскиот начин на живот и се подготвени да направат позитивна промена кај себе. Пријавете го вашето БЕСПЛАТНО учество тука и ...
 • Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 19:00:00 , 02 Мај, 2017 до 20:00:00 , 02 Мај, 2017
 • ГОРСКА вода
 • 718 доаѓаат, 190 можеби
 • Македонија - Исланд

  Квалификациски натпревар на Македонската ракометна репрезентација со репрезентацијата на Исланд за пласман на ЕП Хрватска 2018. Да навиваме заедно за ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Мај, 2017 до 22:00:00 , 04 Мај, 2017
 • Македонија
 • 358 доаѓаат, 486 можеби
 • Career Launch 2.0 - саем за кариера

  72 работни позиции, 23 компании и 7 говорници кои ќе те натераат да започнеш нова кариера. 👩‍🚀 👔 CareerLaunch е саем за кариера во иновативни македонски tech ...
 • Nacionalna i Univerzitetska biblioteka "Sv. Kliment Ohridski" - Skopje
 • 14:00:00 , 05 Мај, 2017 до 19:00:00 , 06 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • CareerLaunch
 • 236 доаѓаат, 340 можеби
 • Промоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“

  Hастанot ќе се одржи на 5 Maj 2017 год. (петок), во 11 ч. во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица ќе се реализира промоција на ...

  Детоксикација со Сашко Коцев / Stand up comedy во Охрид

  "ДЕТОКСИКАЦИЈА" со Сашко Коцев Еден од најдобрите стенд ап комичари и актери Сашко Коцев за прв пат со свое самстојно стенд ап шоу во Охрид. 6 мај 2017 ...
 • Народен Театар Охрид, Ohrid
 • 20:00:00 , 06 Мај, 2017 до 21:30:00 , 06 Мај, 2017
 • Филип Ангеличин Жура
 • 308 доаѓаат, 468 можеби
 • Виз Ер Скопски маратон 2017 / Wizz Air Skopje Marathon 2017

  МК / 13-то издание на најмасовната спортска манифестација во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се одржи на 7 мај 2017. На програмата се 4-ри трки: ...
 • Skopski Maraton, Skopje
 • 08:30:00 , 07 Мај, 2017 до 14:00:00 , 07 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Skopski Maraton
 • 2811 доаѓаат, 2341 можеби


 • На 1 Мај