Иако навидум мерките за вработување наликуваат на социјални мерки, морам да потанецирам дека се базирани на економски параметри и се издржани, истакна ...
сите 3 | | | веќе видена

Конкурентноста во Македонија веќе созрева и може да се разговара и за зголемување на платите, смета Лазар Јовевски, универзитетски професор по трудово и ...
сите 4 | | | веќе видена

Ван Хоол Македонија, белгиски реномиран производител на автобуси, лоциран во Технолошко Индустриската Развојна Зона – Скопје 2, во Бунарџик/Илинден, контакт ...
сите 3 | | | веќе видена

По исклучително успешниот почеток на кампањата за директна продажба на производите и услугите на Македонски Телеком, Р3 Инфомедиа, фирмата креатор на ...
| | веќе видена

Рекордни заштеди на граѓаните и компаниите од 5,23 милијарди евра во домашните банки, регистрира Народната банка заклучно со крајот на минатата година. Само за ...
сите 4 | | | веќе видена

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави дека се уште има многу отворени прашања меѓу Белград и Загреб, кои треба да бидат решени, пренесе српското радио Б-92. ...
сите 40 | | | прочитана: 294 | веќе видена

Доналд Трамп на оние кои се чувствуваат предадени од Вашингтон им вети промени. Во градчиња како Ансонија тој има многу приврзеници. Какви се нивните очекувања ...
| | веќе видена

Отворените пазари и светската трговија беа обвинувани за загубата на работни места во текот на последната деценија, но главните извршни директори од целиот ...
сите 5 | | | веќе видена

next