Поради дотраеност на постојната водоводна инсталација, oпштина Центар изврши комплетна обнова на водоводовната мрежа во должина од 71 метар, со пречник од 80 ...
сите 3 | | | прочитана: 298 | веќе видена

Зголемените цени на сместувањето во Скопје кои се резултат на закажаниот фудбалски Суперкуп на УЕФА, кој ќе се игра на националната арена „Филип Втори“ 8 ...
сите 4 | | | прочитана: 365 | веќе видена

Се повеќе венчавки има надвор од Матично. Скопјани на различни локации го кажуваат судбинското “ДА”. Секојдневно се зголемува бројот на брачни двојки во ...
| | веќе видена

Наместо по широк булевар, по велосипедска патека?!фото: фејсбукЗа велосипедистите изгледа нема место во овој град. Иако Град Скопје го спроведува проектот Вело ...
| | веќе видена