Утре во Американско катче Струга, ќе се организира Информативна сесија за Проектот на УСАИД за граѓанско учество (CEP). Настанот е со почеток во 14 часот. CEP ...
сите 2 | | | веќе видена

Шеесетина експерти од 11 држави ќе учествуваат на Меѓународната конференција за културно наследство, туризам и медиуми што од утре по петти пат ќе се одржува ...
сите 16 | | | веќе видена

Оваa е единствената туристичка тура во чест на големиот писател. Достоевски со толку голема страст ја опишувал северната престолнина од 19 век, што градот ...
сите 2 | | | веќе видена

Спортската сала „Младост“ во Битола. Власта ветува изградба на спортски комплекс во близина на спортската сала „Младост“, која долго чека да биде реновирана. ...
сите 3 | | | веќе видена

Паркот кај игралиштето „Нирнберг“ покрај булеварот „Видое Смилевски – Бато“ во Ново Лисиче од претсојното лето ќе добие автоматски систем за наводнување. Од ...
сите 7 | | | веќе видена

Утре во Хидробиолошкиот завод Охрид, на работна средба ќе биде потпишан Договор за воспоставување научна соработка меѓу Хидробиолошкиот завод – Охрид и Музејот ...
сите 5 | | | веќе видена

Во манастирот „Св Димитрија“ кај Велес денеска велешките занаетчии по традиција го прославија празникот „Св Василиј Велики“ – Василица, кој го имаат за свој ...
сите 12 | | | веќе видена

next