Британскиот премиер Тереза Меј изјави денеска дека државјаните од земјите на ЕУ кои сега работат и живеат во Британија, ќе може да останат со истите права што ...
сите 97 | | | прочитана: 2678 | веќе видена

Шведскиот државјанин Јохан Густавсон ( 42), кој се наоѓаше во заточеништво во Мали, во Африка, од 2011 година, е ослободен, соопшти денеска Министерството за ...
сите 5 | | | веќе видена

Најголемиот воен брод и носач на авиони „Кралица Елизабета“ денеска првпат исплови од бродоградилиштето Росит, во источниот дел на Шкотска. Бродот е долг 280 ...
сите 23 | | | прочитана: 246 | веќе видена

На регионалниот пат Кичево - Охрид кај селото Белчишта, попладнево се случила тешка сообраќајна несреќа. Според фотографијата објавена на Фејсбук страницата ...
сите 12 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода патниот правец Валандово-Дојран кај село Додели е затворен, соопшти АМСМ. Од АМСМ информираат и дека интензитетот на сообраќај на ...
сите 83 | | | прочитана: 5498 | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во просториите на Министерството за надворешни работи ...
сите 234 | | | прочитана: 10839 | веќе видена

Претседателот на Меѓународниот сојуз Бојан Јовановски на својот инстаграм-профил сподели видеоклип на кој го гледаме како „кулира“ во кафуле со водителката ...
сите 11 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Лидија Јанчовска – Христова, која од новинар од Канал 5 телевизија стана портпарол на новата министерка за одбрана Радмила Шекеринска, ѝ договорила настап на ...
| | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го повика американскиот државен секретар Рекс Тилерсон да го спречи провоцирањето на силите на сирискиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон! Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите од ...
| | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, изјави дека на средбата со комесарот Јоханес Хан разговарале за сите теми кои се однесуваат на интеграциските процеси и дека ДУИ ...
сите 88 | | | прочитана: 2364 | веќе видена

Во Делчево денеска почна собирањето потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во рамки на кампањата „Стоп за незаконското наплаќање кај ...
сите 7 | | | веќе видена

Тринаесет земји членки на Европската унија во понеделникот изразија поддршка за предлогот Европската комисија да биде телот коешто би преговарало со Русија ...
сите 9 | | | веќе видена

next