„’Летниот кампус 2017’ е пример за заедничката регионална и мултилатерална соработка и за партнерствата кои ја дефинираат нашата заедничка безбедност и иднина. ...
сите 7 | | | веќе видена

По скандалот со автопатите, Македонија ќе мора да го поправа впечатокот кај кинеските партнери, вели во интервју за Дојче веле , Анастас Вангели. Кинеските ...
сите 22 | | | веќе видена

Eдна 65-годишна жена е тешко повредена денеска на автопатот Куманово-Табановце кога автомобилот марка „мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки во кој била ...
сите 28 | | | веќе видена

Црвениот крст на град Скопје, со поддршка на град Скопје подготви акциски план за теренски активности за справување со евентуални топлински бранови. По четири ...
сите 11 | | | веќе видена

Во Делчево денеска почна собирањето потписи за бесплатни здравствени прегледи на бремените жени во рамки на кампањата „Стоп за незаконското наплаќање кај ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска имаа работен појадок со ЕУ експертот Рајнхард Прибе, ...
сите 75 | | | прочитана: 5293 | веќе видена

Непречно се одвива испораката на огревни дрва до граѓаните кои имаат склучено договори со ЈП „Македонски шуми“. Претпријатието располага со доволна количина на ...
сите 3 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на Обединетите нации и медијатор за разликата за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц до крајот на работнава недела доаѓа во ...
сите 23 | | | веќе видена

Уште едно одложено рочиште доживеа случајот во кој екс градоначалникот и актуелен премиер е обвинет за надводно примање поткуп за приватизација на државно ...
сите 12 | | | прочитана: 1986 | веќе видена

next