Прагот за успешност на референдумот во Гевгелија за тоа дали да се отворат рудници за злато на планината Кожув до 17 часот бил надминат. - Според излезноста на ...
сите 124 | | | прочитана: 6043 | веќе видена

-Клучот на решавање на состојбата доколку сака да биде безболен лежи токму во рацете на ДУИ, на господинот Али Ахмети. Тој се уште мери, се уште премерува, ова ...
сите 50 | | | прочитана: 251 | веќе видена

Пред започнувањето на градбата ќе имаме времен режим на сообраќај, а по завршувањето на проектот ќе имаме финален режим на сообраќај. Во тој финален се ...
сите 44 | | | веќе видена

Детската клиника доби нов лик. Како е да се работи сега внатре? На оваа тема зборуваше Оливер Зафировски, директор на детска клиника Козле „Првиот впечаток е ...
| | веќе видена

Лекарската комора е таа која одлучува дали ќе му ја одземе лиценцата на гинекологот од кој се пожалија неколку пациентки дека ги лажел дека се трудни се огласи ...
сите 52 | | | прочитана: 9613 | веќе видена

Образовниот Кембриџ-систем од новата учебна година ќе почне да се применува и во општите средни училишта. Сите ученици кои ќе се запишат во гимназија од прва ...
сите 6 | | | веќе видена

Изјавите и дејствијата на Заев со кои ги рани големо албанските апетити од ден во ден го зголемуваат албанскиот иредентизам во регионот Аболицираниот ...
сите 311 | | | прочитана: 4937 | веќе видена

Откако бевте градоначалник, центарот на Скопје значително го измени својот лик преслекувајќи се во барокно руво преку милионски проект кој веќе и формално би ...
| | веќе видена

Во клисурите и засеците можна е почеста  појава на одрони, особено на патните правци: Кочани - Македонска Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар - ...
сите 60 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Министерството за внатрешни работи не кажува колкав трошок за полицијата се секојдневните протести на „За заедничка Македонија“. Од МВР за Алсат М само велат ...
сите 58 | | | прочитана: 634 | веќе видена

СДСМ денеска во соопштение посочува дека парламентарното мнозинство постапува мудро за да ги заштити државата и граѓаните и оти ќе ја реализираат мнозинската ...
сите 215 | | | прочитана: 6161 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ упати остра осуда кон градоначалникот на Дебар, Ружди Лата кој со изјавата дека крвта и душата им се во Тирана, го уништува духот на соживотот и ...
сите 33 | | | прочитана: 290 | веќе видена

Ниските температури нанесоа големи штети на земјоделството. На вонредна седница, Владата реши да се формираат комисии за проценка на штетите, составени од ...
сите 4 | | | веќе видена

Продолжува иницијативата на невладините организации за собирање 10 илјади потписи со кои ќе се бараат законски измени за подобрување на условите за децата со ...
сите 131 | | | прочитана: 12095 | веќе видена

next