Папата Франциско изјави дека ќе почека да види како работи новиот американски претседател пред да формулира мислење за него. Папата Франциско изјави дека ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Во близина на неодамна отворената амбасада на Италија во либискиот главен град експлодира автомобил во кој била поставена бомба. Полицијата во остатопците од ...
сите 57 | | | веќе видена

Интернет порталот МСН од неговата биографија издвои некои помалку познати факти помеѓу кои е и дека како најголемите ѕвезди, Трамп во Холивуд има сопствена ...
сите 4 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп , изјави дека „ги сака и ги почитува„ разузнавачите и разузнавачките агенции на САД „како што тоа досега никој не го ...
сите 37 | | | прочитана: 206 | веќе видена

Новиот портпарол на Белата куќа Шон Спајсер објави дека претседателот на САД Доналд Трамп следната недела ќе биде домаќин на средба со британската премиерка ...
сите 154 | | | прочитана: 462 | веќе видена

На неа учествуваа претставници од Министерството за финансии на Кина и државни органи кои се задолжени за контрола над интернетот. Со новата органзиација се ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќе од 200 луѓе беа уапсени кога полицијата се судри со маскирани демонстранти во црна облека кои кршеа прозорци на ресторани, банки и автомобили и фрлаа ...
сите 62 | | | прочитана: 254 | веќе видена

Триесет и еден милион гледачи ја следеле преку телевизија официјалната церемонија за стапување на должност на новиот американски претседател Доналд Трамп, ...
сите 13 | | | веќе видена

Повеќе од два милиона луѓе учествуваа во „женски марш“ одржан во голем број градови во САД против американскиот претседател Доналд Трамп. Повеќе од два милиона ...
сите 39 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Голем број на американци организирани од соросови активисти се собраа на денот на инаугурацијата на Трамп, а меѓу нив имаше и група на сатанисти. Протестите ...
сите 10 | | | веќе видена

На прв поглед, сличностите и начинот на протести на кои бевме сведоци ние во Македонија со оние кои се случуваат во САД, делува нереално. Иста шема, исти ...
сите 2 | | | веќе видена

Церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател Доналд Трамп од петокот 20-ти јануари, била погледана од втората на неговиот претходник Барак ...
сите 129 | | | прочитана: 287 | веќе видена

Министерката за култура на Јужна Кореја е уапсена поради наводите дека таа помогнала во составување на црна листа со речиси 10 000 корејски културни личности, ...
сите 4 | | | веќе видена

next