Британскиот премиер Тереза Меј изјави денеска дека државјаните од земјите на ЕУ кои сега работат и живеат во Британија, ќе може да останат со истите права што ...
сите 97 | | | прочитана: 2677 | веќе видена

Шведскиот државјанин Јохан Густавсон ( 42), кој се наоѓаше во заточеништво во Мали, во Африка, од 2011 година, е ослободен, соопшти денеска Министерството за ...
сите 5 | | | веќе видена

Најголемиот воен брод и носач на авиони „Кралица Елизабета“ денеска првпат исплови од бродоградилиштето Росит, во источниот дел на Шкотска. Бродот е долг 280 ...
сите 23 | | | прочитана: 246 | веќе видена

Кипар потпиша договор со конзорциум со учество на Мелко Интернешанл, Хард Рок и кипарскиот холдинг СиЕнЕс груп за изградба на казино, кое според официјални ...
сите 4 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го повика американскиот државен секретар Рекс Тилерсон да го спречи провоцирањето на силите на сирискиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон! Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите од ...
| | веќе видена

Тринаесет земји членки на Европската унија во понеделникот изразија поддршка за предлогот Европската комисија да биде телот коешто би преговарало со Русија ...
сите 9 | | | веќе видена

Во градот Сабху во Либија робови се продаваат на јавни места. За ова предупредија од Организацијата на обединети нации. Станува збор за град кој пред војната ...
сите 14 | | | прочитана: 328 | веќе видена

Џихадисти од “Исламска држава” поставија на интернет ново видео на кое млади момчиња убиваат затвореници на терористите. На кадрите се гледаат две мали момчиња ...
сите 9 | | | веќе видена

Лидерот на Партијата за национално дејствување, Девлет Бахчели изјави денеска дека треба да продолжи режимот на вонредна состојба, кој е воведен по обидот за ...
сите 5 | | | веќе видена

Хотелиерите во Шпанија се на чекор од воведување на целосна забрана за туристи од Велика Британија, бидејќи се разочарани и бесни поради се поголемиот број на ...
сите 2 | | | веќе видена

Парламентарното Собрание на Советот на Европа ја ратификува одлуката на своето биро за назначување на тричелна независна надворешна група за истрага, која ...
сите 8 | | | веќе видена

Девет лица загинаа, а 28 се водат за исчезнати, откако туристички брод со околу 170 патници потона во близина на колумбискиот град Меделин, соопштија локалните ...
сите 24 | | | веќе видена

Ја нарекуваат руската „кралица “. Taa случајно седнува во авионот до еден од најбогатите бизнисмени во светот и сега ja предводи неговата компанија. Станува ...
| | веќе видена

next