Вчерашниот дуел на „Камп Ноу“ меѓу Реал Мадрид и Барселона донесе се што фудбалот може да понуди: пет голови, голем број на шанси, страшни одбрани, тензија, ...
сите 37 | | | веќе видена

Убавата манекенка на фотографијата која ја споделила со своите милион следбеници на Инстаграм, лежи на кревет во заводлива поза, а на себе нема никаква облека. ...
| | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши увид на ...
сите 49 | | | веќе видена

Шпанскиот интеренационалец во редовите на Челси, Сеск Фабрегас има исклучително високо мислење за својот соиграч Еден Азар кој за него е втор најдобар играч на ...
сите 37 | | | веќе видена

Камерата на автомобилот која возела зад автобус полн со деца снимила ужасна сцена на автопатот во Арканзас од која му застанал здивот. Имено, додека возел зад ...
сите 8 | | | веќе видена

Во денешно време понудата на серии е неверојатна и речиси е невозможно да ја фатите баш секоја која ќе се појави, а вреди да се погледне. Поради тоа, ви ги ...
сите 18 | | | веќе видена

„Тоа е навистина фасцинантно. Јас никогаш во животот не сум видела ништо слично“, рекла Марис. Трејси Марис одлучила да го помине Велигден со своето семејство ...
сите 3 | | | веќе видена

Командантот на американските сили во Авганистан Џон Николсон во понеделник ја навести можноста Русија да ги вооружува талибаните во оваа земја. Николсон на ...
сите 39 | | | веќе видена

Новинарите од CNN Захра Ула и Иван Вотсон во неодамнешна статија ги споредиле владетелите на земјите кои моментално се во затегнати односи со остатокот од ...
сите 221 | | | веќе видена

Пратеникот од ДУИ, Талат Џафери, како што рече, се јави за процедурално по прозивките од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, како што рече на сметка на пратениците од ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот Civic Type R веќе започна да се докажува на тркачките патеки и постави нов рекорд на популарната патека Нирбургринг во Германија. Civic Type R оствари ...
сите 8 | | | веќе видена

Веќе почна да се наближува летото, а ако сакате да ја воведете вашата линија во ред, го имаме совршениот рецепт за вас! Ренот е исклучително здрава ...
сите 13 | | | веќе видена

Името и презимето на Лионел Меси и победата на Барселона над Реал Мадрд уште долго ќе ја памети еден обложувач од Србија кој стави во џеб преку 50.000 евра. ...
сите 110 | | | прочитана: 387 | веќе видена

Австралиската новинарка и водителка Силвија Џефрис предизвика многу коментари со изборот на фустан, кој многумина ги потсети на вагина. Дискусијата за розовата ...
сите 5 | | | прочитана: 1027 | веќе видена

next