Ова е само една од екскузивните вести кои ги носи вчерашната епизода на "Фчерашни новости". Во епизодата 22, Ланчо во студиото ја пречека најголемата балканска ...
сите 15 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра фантастичен натпревар против Реал Мадрид минатиот викенд и со два погодоци им донесе голема победа на Каталонците. После натпреварот на кој ...
сите 85 | | | веќе видена

Трамп ги прашал присутните амбасадори "дали им се допаѓа Хелји", велејќи дека "таа лесно може да биде заменета", доколку одговорот е негативен. За време на ...
сите 106 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ посочува дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со својата сервилна и антидржавна политика ги разгорува иредентистичките и шовинистички изливи во ...
сите 236 | | | веќе видена

Ноќта помеѓу минатите четврток и петок во Каракас биле убиени 12 лица, со што бројот на жртви од почетокот на најновиот бран протести против режимот на ...
сите 65 | | | веќе видена

Понекогаш ќе приметиш дека месечевите мени се менуваат, понекогаш ќе приметиш дека и твојата положба се менува, понекогаш ја приметуваш заглвеноста во ...
сите 11 | | | веќе видена

Тимот кој го оствари најдобриот резултат во регуларниот дел од сезоната, во НБА лигата, Голден Стејт Вориорс, со максимални 4-0 ја реши четвртфиналната серија ...
сите 191 | | | веќе видена

Сумико редовно настапува во еден ноќен клуб во центарот на Токио. Сумико Ивамуро од Токио има 82 години и по се изгледа како типична јапонска бабичка. Но ...
| | веќе видена

next