Родителите изјавиле дека не промислиле добро пред да го фрлат бебето, и ветиле дека добро ќе се грижат за него. Човек кој собирал ѓубре од контејнер во Кина, ...
сите 22 | | | веќе видена

Црвениот крст на град Скопје, со поддршка на град Скопје подготви акциски план за теренски активности за справување со евентуални топлински бранови. По четири ...
сите 19 | | | веќе видена

Мартин Шулц порача дека Германија повеќе не може да се потпре на непредвидливиот американски претседател Доналд Трамп, а можеби и ниту на „целите“ Соединети ...
сите 30 | | | веќе видена

Пред терористичката агресија во Сирија се почитувале граѓанските слободи и посебно националните и верските малцинства. Додека Сирија се ослободува од терористи ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на Хотелската асоцијација на Македонија (ХОТАМ) Крсте-Крис Блажески, кој е и менаџер на хотелот “Дрим” во Струга, поаѓајќи од пополнетоста на ...
сите 37 | | | веќе видена

Невкусната шега на младите пожарникари-доброволци во Полска, кои замислиле градоначалникот на едно место на западот на земјата да го полијат со воден топ, се ...
сите 9 | | | веќе видена

Авторот на контроверзната колумна „Сексуалноста над рационалноста“, Никола Шиндре, ексклузивно за Макфакс вели дека неговата колумна била погрешно разбрана, ...
сите 79 | | | веќе видена

Двајца војници се пријавени во вторникот утрото со симптоми на дијареја, односно затруеност со храна, потврдија за НетПрес од службата за односи со јавноста на ...
сите 46 | | | веќе видена

Летниот кампус 201 е пример за заедничката регионална и мултилатерална соработка и за партнерствата кои ја дефинираат нашата заедничка безбедност и иднина. ...
сите 23 | | | веќе видена

Професорка на универзитетот Далавер пред пет дена на Фејсбук објавила коментар за смртта на Ото Вармбир, студентот кој починал откако бил вратен од ...
сите 45 | | | веќе видена

Всушност таа прво чека целата кујна да се расчисти, а потоа ја зема виршлата во рака, ја крева високо едната нога и ја пика во својата вагина па ја враќа во ...
сите 3 | | | веќе видена

СДСМ покажа дека брани и застапува двојни аршини, изјавата на нивниот пратеник во којашто се призанва дека членската книшка на СДС е втора лична карта во ...
сите 78 | | | веќе видена

next