Американци за даночни реформи (АТР), една од водечките конзервативни организации во САД, објави текст за истрагата која се врши за политичките злоупотреба на ...
сите 106 | | | веќе видена

Еден ден по терористичкиот напад пред зградата на британскиот парламент, полицијата и понатаму претпоставува дека станува збор за "исламски тероризам". Во ...
сите 170 | | | веќе видена

Полицаецот кој загинал во лондонскиот терористички напад е 48-годишен маж кој во полицијата минал 15 години. Оженете е и има дете. Втората идентификувана жртва ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешен унгарски шпион дал ексклузивно интервју за унгарскиот портал "Index.hu", во кое открил колку е реална руската закана во Европа. Ференц Катреин ...
сите 6 | | | веќе видена

Вчерашниот напад во Лондон беше најкравивиот терористички напад во главниот град на Велика Британија во последните 10 години. Но Лондон беше честа цел на ...
сите 177 | | | веќе видена

Finance Think оценува дека најновите податоци за економските трендови во Македонија покажуваат понатамошни негативни последици од политичката криза врз ...
сите 7 | | | веќе видена

Мора да се одблокираат парламентарните процедури и согласно Деловкикот што побрзо да се избере претседател на Собранието, порачуваат од СДСМ. Новиот ...
сите 206 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Франција, Емануел Макрон се очекува да победи во првиот круг на изборите закажани за следниот месец, бидејќи во моментов има ...
сите 8 | | | веќе видена

Речиси сите жители на Балаклеј се евакуирани поради огромните пожари и експлозијата во складиштето со муниција во тој град, најголемото во цела Украина. По ...
сите 17 | | | веќе видена

Прислушувањето на Доналд Трамп било легално, соопштил претседавачот на американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Дејвид Нунс, и така ги потврдил ...
сите 144 | | | веќе видена

next