Мајкл Џефрис бил осамен и депресивен, па одлучил да направи големи промени во својот живот. Мајкл Џефрис никогаш во животот немал девојка, а потоа одлучил да ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерите на ДУИ и СДСМ, Али Ахмети и Зоран Заев во понеделникот остварија средба на која разговараа за форматот на процесот на формирањето на новата реформска ...
сите 107 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед оваа сезона беше далеку од врвот во Премиер лигата, па сигурно Жозе Мурињо ќе сака да го поправи тоа и во наредната кампања да биде ...
сите 35 | | | веќе видена

Телевизија „Телма“ објави снимка од безбедносните камери на Собранието од насилниот упад на демонстрантите на 27-ми април. Телевизија „Телма“ објави видео ...
сите 27 | | | веќе видена

Повеќе од 31 милион луѓе – една личност на секоја секунда – биле раселени од своите домови во 2016 година поради војни и природни катастрофи, а бројките ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Поминаа 10 години откако еден татко од Бакингемшир во Англија ја сподели симпатичната снимка од своите два сина, не претпоставувајќи дека ќе стане интернет ...
сите 4 | | | веќе видена

Nissan и официјално со тизер фотографија ја најави втората генерација на популарниот електричен автомобил на оваа компанија - Leaf. Како што тврди јапонскиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Американски "National Interest" пишува за тоа како интервенцијата на западните земји на Косово била „ужасен преседан“ кој влијаел на односите помеѓу Вашингтон ...
сите 18 | | | веќе видена

Актерот Метју Пери го глумеше Чендлер во хумористичната серија „Пријатели“ цели десет години и вели дека тоа му била најдобрата работа во животот. Иако ретко ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако сакате да живеете што подолго, се` што треба да направите е да се преселите во Италија. Оваа медитеранска земја опкружена со пет мориња е означена како ...
сите 10 | | | веќе видена

Русија во секој момент може да изгради носач на авиони ако тоа го побара воениот врв, но сепак тоа моментално не е приоритет на руската воена индустрија, туку ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и мандатор Зоран Заев рече дека е задоволен од тоа како течат работите околу преговорите за состав на новата влада. Разговорите течат со ...
сите 69 | | | веќе видена

Изјавите на пратениците од политичката партија на ВМРО-ДПМНЕ по пресот на Специјалното Јавно Обвинителство. Техничкиот премиер и генерален секретар на ...
сите 164 | | | веќе видена

21-годишната келнерка Вивијана Рос, горко зажалила поради една луда ноќ со 19 години постариот актер. Имено, Вивијана ја минала ноќта со ѕвездата на филмот ...
сите 6 | | | веќе видена

next