Пред три години Ерик Финман се обложил со своите родители дека доколку стане милионер до својата 18-та година, нема да мора да оди на факултет. Тој го напуштил ...
сите 8 | | | веќе видена

Плажата во популарното туристичко летувалиште на Мајорка накратко била затворена во неделата, откако ајкула внесла тотален хаос меѓу пливачите кои панично ...
сите 12 | | | веќе видена

Шефот на ЦИА изјави дека хакерските напади не се никаква новост и тие само ја нагласуваат потребата да се пронајде начин за истите да бидат сопрени. Директорот ...
сите 6 | | | веќе видена

Зборуваме за 20-годишната манекенка Хејли Болдвин, која вчера била главна атракција на големата забава на магазинот „Максим“. Ласкавата титула на најсексипилна ...
сите 3 | | | прочитана: 901 | веќе видена

Борбата со пожарот ја отежнуваа ветерот и големата топлина. Загрозени се ретките видови на рис кои живеат овде. Стотици пожарникари се обидуваа да го угаснат ...
сите 50 | | | веќе видена

Познатиот геополитички аналитичар Џејмс Дорси, во разговор за руската новинска агенција „Спутник“ проговори за големата Катарска криза и барањата кои што ...
сите 91 | | | веќе видена

Најмалку шест лица настрадале, а 31 се водат како исчезнати откако брод со 150 туристи се превртел и потонал во вештачкото езеро во туристичкиот град Гуатапе, ...
сите 23 | | | веќе видена

Русите се лути поради константната присутност на американските маринци во Норвешка - поради тоа, Москва порача дека од сега па натаму, Норвешка за Русија е ...
сите 20 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Жозе Мурињо добро ја одбработи првата сезона во Манчестер Јунајтед притоа носејќи му на тимот три трофеи (Комјунити Шилд, ЕФЛ Куп и Лига Европа) и настап во ...
сите 30 | | | веќе видена

Од 15. до 29. ноември, жителите на Земјата ќе мора да се потпрат на вештачко осветлување. Научниците на НАСА предупредуваат дека нашата планета ќе падне во ...
сите 13 | | | веќе видена

За време на вчерашната инаугурација на претседателот Александар Вучиќ, се крена голема прашина околу изгледот на некои од присутните. Главна тема била оваа ...
сите 201 | | | веќе видена

Ви носиме приказна од првите редови на бојното поле, каде луѓето живеат без основните услови за живот додека над нивните глави прелетуваат куршуми и авиони. ...
сите 7 | | | веќе видена

Лидерот на Хезболах им порача на Израелците дека доколку ја нападнт Сирија или Либан, илјадници борци од целиот Блиски исток ќе војуваат против еврејската ...
сите 16 | | | веќе видена

Здружението на граѓани „Зона“ од Кавадарци реагира за одлуката на Владата за стопирање на исплатата на средствата за одобрените проекти доделени согласно ...
сите 67 | | | веќе видена

next