"Типично човечко суштество би било обележано за цел живот ако вака се соочи со смртта...таа само се насмеа", напишал новинарот под видеото. Видеото од ...
сите 5 | | | веќе видена

Мислам дека го имаме новиот Чак Норис. Безбедносните камери го снимиле моментот кога Рединг автобус во полна брзина удира случаен минувач и го носи неколку ...
сите 48 | | | веќе видена

Австрискиот министер за одбрана, Ханс-Петер Доскоцил, предупредува од опасноста од растечкото влијание на исламот во земјите од југоистична Европа. "Гледаме ...
сите 25 | | | веќе видена

CNN објави ексклузивна видео снимка која што носи инсајдерски поглед во Рака - најголемото упориште на Исламската држава во Сирија и открива што се случува ...
сите 60 | | | веќе видена

Рајан Гигс во текот на вчерашниот ден откри која била причината поради која не остана во Манчестер Јунајтед во периодот кога Жозе Мурињо беше назначен за ...
сите 30 | | | веќе видена

Доколку не би биел извадени, би можела да се случи голема авионска несреќа. Стара кинескиња тргнала да полета од аеродромот Пудонг во Шангај, но пред ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор да издвои средства во ...
сите 151 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд за денеска, во 10 часот е закажано ново рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар, во јавноста ...
сите 111 | | | веќе видена

Кинеската војска денес во шангајското пристаниште Џангнан го претставила новиот уништувач од домашно производство, познат како "Tip 055", соопштиле државните ...
сите 14 | | | веќе видена

Нападот се случил по масовните протести кои беа одржани поради политичката и економската криза. Фракција полицајци и воени офицери украле украле полициски ...
сите 48 | | | веќе видена

Филип Петровски преку својот Фејсбук профил реагираше на одлуката за негово разрешување од страна на новата влада. Еве што напиша: Ме разрешил нелегитимниот ...
сите 34 | | | веќе видена

next