Некогашниот висок претставник на ЕУ во БиХ, Карл Билт, смета дека европските лидери имаат јасен избор за Балканот: или ќе се занимаваат со тамошните проблеми, ...
сите 24 | | | веќе видена

Една 87-годишна бабичка доживеала прекрасно роденденско изненадување кога во посета и' дошол, ни помалку ни повеќе - Џорџ Клуни. Веројатно не постои жена на ...
сите 13 | | | веќе видена

Една 87-годишна бабичка доживеала прекрасно роденденско изненадување кога во посета и' дошол, ни помалку ни повеќе - Џорџ Клуни. Веројатно не постои жена на ...
сите 13 | | | веќе видена

Либерално-демократската партија стравува дека блокирањето на евроинтеграциските процеси се најголемата закана за унитарноста на Република Македонија. „Желбата ...
сите 9 | | | веќе видена

Десет години по егзекуцијата на еден од најпознатите диктатори на сите времиња, еден човек се уште има проблеми поради него. Претпоставуваме дека ова ќе го ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот каменолом денес го посетуваат крадци, уметници, љубопитни посетители и многу тајни друштва. Полицијата долу пронашла дури и тајно кино и ресторан. ...
сите 9 | | | веќе видена

Вистинскиот Робокап постои, и тоа во Дубаи. Овој полицаец го скенира лицето, а граѓаните преку него ќе можат да пријават кривични дела како и да платат ...
сите 14 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскјер беше златната резерва на Сер Алекс Фергусон која секогаш со голови му се одолжуваше на неповторливиот шкотланѓански стручњак кој одбележа ...
сите 20 | | | веќе видена

Легендарниот португалски фудбалер Луиш Фиго со години ќе биде прераскажуван по тоа што одлучи да направи директен трансфер од Барселона во лутиот и омразен ...
сите 31 | | | прочитана: 647 | веќе видена

next