Лондон, Париз, Берлин, Брисел – големите европски градови сè почесто се мета на терористички напади. ЛОНДОН – Најмалку четири лица се убиени, а дваесеттина се ...
сите 73 | | | веќе видена

Опра дошла до совршен рецепт за здрав пијалок кој и` помогнал да го исчисти телото од отровите. Овој корисен пијалок по рецепт на доктор Оз содржи сè што ви е ...
сите 16 | | | веќе видена

Екипата на Свонси сезонава се бори за опстанок во Премиер лигата, а дали ќе остане во елитата многу зависи од настапите на репрезентативецот на Исланд, Гилфи ...
сите 3 | | | веќе видена

Објавена е првата фотографија од терористот кој во центарот на Лондон газел луѓе на мостот и смртно избодел полицаец. На социјалните мрежи се појави и снимка ...
сите 315 | | | веќе видена

Поранешниот полски министер за надворешни работи Радек Сикорски сведочел на терористичкиот напад во Лондон, кој се случил денеска во попладневните часови. ...
сите 315 | | | веќе видена

Легендарниот Паоло Малдини ќе остане запаметен во историјата како еден од најдобрите дефанзивци на сите времиња, а пак истото тоа важи за Сер Алекс Фергусон ...
сите 14 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, денес рекол дека Европејците ширум светот нема да можат сигурно да одат по улиците ако продолжат да се однесуваат на ...
сите 166 | | | веќе видена

Шкотскиот регионален парламент во среда по терористичкиот напад во Лондон ја прекина расправата за предлогот да ја овласти премиерката Никол Старџеон да побара ...
сите 22 | | | веќе видена

Одржување на предвремени парламентарни избори заедно со локалните, или отфрлање на Тиранската платформа и поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за малцинската влада на Зоран ...
сите 394 | | | веќе видена

Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Грејем (29) продолжува да ги руши наметнатите стандарди на ...
сите 4 | | | веќе видена

Без разлика на тоа дали светот ќе го погоди нуклеарна катастрофа, смртоносна епидемија или зомби апокалипса, оние кои веруваат во брзо доаѓање на Судниот ден ...
сите 7 | | | веќе видена

next