СДСМ ја обвини претходната влада на ВМРО-ДПМНЕ дека од неспособност и од алчност за провизии предизвиката штета околу изградбата на автопатите која е речиси ...
сите 138 | | | веќе видена

Судењето за насилството во општина Центар, познато во јавноста како „Шлаканици“, е одложено за 28-ми септември. По само половина час од почетокот, судијката ...
сите 167 | | | веќе видена

Од ирачката армија соопштија дека под контрола на владините сили се две третини од Стариот град и битката за ослободување на Мосул ќе биде готова за неколку ...
сите 55 | | | веќе видена

Неодамна на американскиот канал "Showtime" емитуваа ексклузивни интервјуа, вкупно четири, кои познатиот американски режисер ги има направено со претседателот ...
сите 2 | | | веќе видена

"Типично човечко суштество би било обележано за цел живот ако вака се соочи со смртта...таа само се насмеа", напишал новинарот под видеото. Видеото од ...
сите 7 | | | веќе видена

Мислам дека го имаме новиот Чак Норис. Безбедносните камери го снимиле моментот кога Рединг автобус во полна брзина удира случаен минувач и го носи неколку ...
сите 11 | | | веќе видена

Австрискиот министер за одбрана, Ханс-Петер Доскоцил, предупредува од опасноста од растечкото влијание на исламот во земјите од југоистична Европа. "Гледаме ...
сите 25 | | | веќе видена

CNN објави ексклузивна видео снимка која што носи инсајдерски поглед во Рака - најголемото упориште на Исламската држава во Сирија и открива што се случува ...
сите 44 | | | веќе видена

Рајан Гигс во текот на вчерашниот ден откри која била причината поради која не остана во Манчестер Јунајтед во периодот кога Жозе Мурињо беше назначен за ...
сите 47 | | | веќе видена

Доколку не би биел извадени, би можела да се случи голема авионска несреќа. Стара кинескиња тргнала да полета од аеродромот Пудонг во Шангај, но пред ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница донесе одлука со којашто укажува на АД за изградба и стопанисување со станбен простор и деловен простор да издвои средства во ...
сите 41 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд за денеска, во 10 часот е закажано ново рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар, во јавноста ...
сите 167 | | | веќе видена

next