Ирачките безбедносни сили ја истераа Исламската држава од целата територија на Мосул со исклучок на 12 квадратни километри. Мосул е речиси целосно ослободен од ...
сите 16 | | | веќе видена

Кончита Вурст во последно време се одлучила за помаженствен стил, бидејќи вели дека чувствува оти постигнала се` што може со ликот на брадестата жена со која ...
сите 14 | | | веќе видена

Сè уште нема информации од коалиционите партнери СДСМ и ДУИ, до каде е усогласувањето на ставовите околку гаранциите што треба најдоцна за три дена да му ги ...
сите 164 | | | веќе видена

САД за еден месец ќе испратат дополнителни 130 војници на Косово како поддшка на КФОР и НАТО силите во борбата за мир и стабилност. Аналитичарите овој потег го ...
сите 31 | | | веќе видена

Вулканот Кампи Флегреи во јужна Италија „работи“ веќе 67 години, а неговата ерупција би можела да се случи порано отколку што се очекувало, предупредуваат ...
сите 4 | | | веќе видена

Американски "The Washington Post" тврди дека Трамп на Лавров му открил доверливи информации и детали за терористичките закани кои што доаѓаат од Исламската ...
сите 200 | | | веќе видена

Откако Пепси ја повлече рекламата со Кендал Џенер во главните улоги, на мета на критики се најде и Мекдоналдс, и тоа поради вознемирувачкаа реклама во која се ...
сите 12 | | | веќе видена

Одлуката на Германија да им даде азил на Турци кои се обвинети дека учествувале во обидот за преврат ги затегна уште еднаш односите меѓу двете партнерски ...
сите 38 | | | веќе видена

Еден од најсуровите британски убијци, 79-годишниот Иан Брејди, кој со својата партнерка Мајра Хиндли мачел и убил пет деца, умрел од рак во психијатриската ...
сите 5 | | | веќе видена

За најмногу осум години никаде на светот нема да се продаваат автомобили, автобуси и камиони на бензин или дизел - поради електрификација на целокупниот копнен ...
сите 13 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција ВМРО-ДПМНЕ ги повика претставниците на парламентарното мнозинство да не се обидуваат да ги одолговлекуваат локалните избори и ...
сите 164 | | | веќе видена

next