СДСМ ја поднесе иницијативата за продолжување на конститутивната седница во Собранието. За таа цел приложи и 67 потписи од пратеници. Генералниот секретар на ...
сите 454 | | | веќе видена

Трагедијата и тажната судбина која го снајде Чапекоенсе и речиси цел стручен штаб и прв тим на овој клуб ја потресе светската спортска јавност при крајот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Жозе Мурињо секако не беше задоволен од играта која ја прикажа неговиот тим на реванш дуелот со Ростов во Лига Европа, но сепак португалскиот стручњак немаше ...
сите 41 | | | веќе видена

Серхио Рамос со голема доза на иронија го искоментира историскиот пресврт на Барселона во осминафиналето на Лигата на шампионите, и со самото тоа им остави ...
сите 30 | | | веќе видена

Португалецот Жозе Мурињо проговори за трансфер политиката на неговите претходници на клупата на Манчестер Јунајтед. „Кога пристигнав, јас најдов тажен клуб. ...
сите 43 | | | веќе видена

Унгарија ќе го заврши поставувањето на втората ограда долж границата со Србија до крајот на мај и така ќе може да одбие можен нов бран на мигранти кои доаѓаат ...
сите 25 | | | веќе видена

Умерено топла и врнежлива во рамки на просекот ќе биде оваа пролет во Македонија, информираат од УХМР според нивните прогностички материјали кои се преземаат ...
сите 26 | | | веќе видена

Христијански свештеник открил необработен дијамант од 706 карати во западноафриканската држава Сиера Леоне, а станува збор за еден од најголемите дијаманти ...
сите 29 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Во Србија на 2 април ќе се одржат претседателски избори, на кои според прогнозите, победата може да ја задржи сегашниот премиер Александар Вучиќ, пишува во ...
сите 18 | | | веќе видена

Бездомник од Мајорка одвај имал доволно пари за храна, а сега за него зборува целиот интернет, а им влегол во око и на припадничките на понежниот пол. ...
сите 28 | | | прочитана: 1205 | веќе видена

Русија испрати 150 експерти за деминирање на теренот, додека во меѓувреме и натаму се водат борби помеѓу џихадистите и сириската армија во околината на ...
сите 33 | | | веќе видена

next