Разговорите околу распределбите на ресорите течат и ставовит помеѓу партиите полека се приближуваат, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев по средбата на ...
сите 144 | | | веќе видена

Британски „Тајмс“ објави шокантна вест за пронаоѓањето на тајни документи во кои што биле опишани тестирања на хемиско оружје врз луѓе и планови за напад со ...
сите 20 | | | веќе видена

Од почетокот на годината до денес, акциите на Facebook забележаа раст од околу 27%. Преземете бесплатна е-книга и дознајте како може да тргувате со цената на ...
сите 16 | | | веќе видена

За време на концертот на пејачката Аријана Гранде во Манчестер, вечерва одекнале две експлозии по што на самото место се упатиле итните служби. Како што се ...
сите 188 | | | прочитана: 2087 | веќе видена

Италијанскиот стратег, Роберто Манчини по прекинувањето на соработката со Интер минатата година се уште нема пронајдено ангажман иако се поврзуваше со неколку ...
сите 113 | | | веќе видена

Чекорејќи по црвениот тепих, Доналд ѝ ја пружил раката. Но, се чини дека на првата дама не ѝ се допаднала таа идеја... Традиционално, американските ...
сите 30 | | | прочитана: 2537 | веќе видена

Реал Мадрид под водство на Зинедин Зидан ќе има успешна сезона без разлика дали на 3 јуни ќе ја освои Лигата на шампионите, бидејќи вчера беше потврдена ...
сите 112 | | | веќе видена

Сицилија е еден од најубавите острови во Средоземното Море. Со безброј историско – културни споменици, овој остров ќе ве воодушеви со уникатната природа, ...
сите 15 | | | веќе видена

Мајкл Џефрис бил осамен и депресивен, па одлучил да направи големи промени во својот живот. Мајкл Џефрис никогаш во животот немал девојка, а потоа одлучил да ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерите на ДУИ и СДСМ, Али Ахмети и Зоран Заев во понеделникот остварија средба на која разговараа за форматот на процесот на формирањето на новата реформска ...
сите 131 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед оваа сезона беше далеку од врвот во Премиер лигата, па сигурно Жозе Мурињо ќе сака да го поправи тоа и во наредната кампања да биде ...
сите 84 | | | веќе видена

Телевизија „Телма“ објави снимка од безбедносните камери на Собранието од насилниот упад на демонстрантите на 27-ми април. Телевизија „Телма“ објави видео ...
сите 47 | | | веќе видена

Повеќе од 31 милион луѓе – една личност на секоја секунда – биле раселени од своите домови во 2016 година поради војни и природни катастрофи, а бројките ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Поминаа 10 години откако еден татко од Бакингемшир во Англија ја сподели симпатичната снимка од своите два сина, не претпоставувајќи дека ќе стане интернет ...
сите 4 | | | веќе видена

Nissan и официјално со тизер фотографија ја најави втората генерација на популарниот електричен автомобил на оваа компанија - Leaf. Како што тврди јапонскиот ...
сите 5 | | | веќе видена

next