Фондот за здравствено осигурување ги известува сите осигурени лица дека за време на годишниот одмор можат да го остварат своето право на итна и неопходна ...
сите 36 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство утре, со почеток во 12 часот ќе одржи прес-конференција. Од таму не соопштуваат повеќе детали за настанот. Мандатот на СЈО за ...
сите 109 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со незаконски именувања на непрофесионални и некомпетентни кадри, на незаконски и шверцерски начин Влада на СДС сака да протурка ...
сите 86 | | | веќе видена

Според истражувачите и научниците, човечките племиња кои мигрирале од Африка пред околу 55.000 илјади години се измешале со група на луѓе кои се уште не се ...
сите 4 | | | прочитана: 975 | веќе видена

По филмските "Војни на ѕвездите", ласерите изгледа ќе ја најдат својата примена и во активните војни кои САД моментално ги водат. Војската на САД во соработка ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што пренесува „Вашингтон пост“, врамена копија од лажна „насловна страна на Трамп“ во магазинот „Тајм“ се наоѓа на ѕидот на пет канцеларии на голф клубови ...
сите 78 | | | веќе видена

Околу 900 земјотреси го потресле Националниот парк Јелоустоун во САД од 12. јуни, наведуваат експертите. Паркот се наоѓа на подрачјето на најопасниот вулкан на ...
сите 5 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство – Струмица издаде наредба за спроведување истражна постапка против три осомничени лица за хеликоптерската несреќа што се случи на ...
сите 25 | | | веќе видена

Очигледна е нервозата на СЈО заради фактот што знаат дека не поседуваат никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, го назначи Драган Николиќ за државен секретар во министерството. Драган Николиќ работи во Министерството за ...
сите 22 | | | веќе видена

На француската верзија на натпреварувањето "Нинџа војници" има нереални сцени. Во француската верзија на "Нинџа војници" учествувала една расна девојка која ...
сите 7 | | | веќе видена

next