Претставничката за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини го покани претседателот на СДСМ Зоран Заев на неформалната вечера ...
сите 125 | | | веќе видена

Полицијата испита четири лица и изврши претрес кај уште едно лице во врска со настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Како што се вели во ...
сите 33 | | | веќе видена

Независниот синдикат на полицијата обвинува дека голем број припадници на МВР, некои од нив и по неколку години наназад, немаат здравствено осигурување. ...
сите 106 | | | веќе видена

Почнаа активностите за изградба на нов објект на Основното училиште „Вера Јоциќ“ во населбата Хиподром во Општина Гази Баба. За една година се најавува целосно ...
сите 16 | | | веќе видена

Најмладата личност која се води како исчезната по нападот во Манчестер, е 8-годишната Софи Роуз Русос. Софи, исто како и десетина други деца и тинејџери, и ...
сите 188 | | | веќе видена

Kaspersky Lab објави статистички податоци поврзани со глобалниот WannaCry ренсомвер хакерски напад кој се случи пред десетина дена. Помина повеќе од една ...
сите 5 | | | прочитана: 168 | веќе видена

И во оваа епизода на "Фчерашни Новости" возење со таксистот-експерт и временска прогноза со Силвестер Ведар. За сите што ја пропуштија новата епизода на ...
сите 7 | | | веќе видена

Девон Артурс од Флорида кој ги убил своите два цимера, во полицијата изјавил дека тоа го направил затоа што биле неонацисти и го омаловажувале неговото ...
| | веќе видена

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски денеска го соопшти списокот на играчи за двата престојни натпревари против Турција и Шпанија на 5 ...
сите 48 | | | веќе видена

Нашата А фудбалска репрезентација на 5 и 11 јули ќе одигра два мечеви против силни противници и тоа во Скопје, прво ќе се соочиме со Турција на пријаталска ...
сите 48 | | | веќе видена

Британската полиција во јужниот дел на Манчестер уапси 23-годишен дечко за кој што постои сомнение дека е поврзан со вчерашниот теористички напад на концертот ...
сите 158 | | | веќе видена

Во рамки на манифестацијата „Македонија во чест на Св. Кирил“, министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, на 24 мај ќе ја ...
сите 67 | | | веќе видена

Пиварница Скопје АД денеска беше информирана дека Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК) донела одлука дека некои одредби во одредени договори на ...
сите 33 | | | веќе видена

Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК) им изрече глоба од 5,8 милиони евра на Скопска и од 2,7 милиони евра на Прилепска пиварница зошто ги ограничувале ...
сите 33 | | | веќе видена

next