Војската на САД признала дека не може да ја спречи Северна Кореја да го бомбардира Сеул со 4.000 артилериски проектили. Американскиот генерал кој има моќ да ја ...
сите 199 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма рече дека е сигурен оти целта на вчерашните напади од страна на демонстрантите во ...
сите 23 | | | веќе видена

Антоан Гризман игра неверојатно добро и оваа сезона како член на Атлетико Мадрид, а без разлика на тоа што веќе неколку пати јасно потенцираше дека не ...
сите 47 | | | веќе видена

Повредите во редовите на Манчестер Јунајтед не прекинуваат, па последен играч кој нема да може да настапи на следниот дуел на „црвените ѓаволи“ е најскапото ...
сите 42 | | | веќе видена

Обединети за Македонија(ОМ), цврсто водени од Европските идеали, го поздравуваат храбриот и одлучен чекор, на парламентарното мнозинство во Собранието. ...
сите 22 | | | веќе видена

Повеќетотинејџерки едвај чекаат да го завршат средното училиште за да уживаат во летото пред да се запишат на факултет.. но не и Аргилика Кондитсис од Сиднеј. ...
сите 6 | | | прочитана: 566 | веќе видена

Трендовите доаѓаат и си одат, но не можеме да негираме дека некои од нив беа хистерично смешни. И холивудските заводници еднаш одамна сосема сериозно ги носеле ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако се обидувате да ослабете, веројатно се фокусирате на тоа што јадете отколку на тоа каде јадете. Меѓутоа, според резултатите од студијата на универзитетот ...
сите 6 | | | веќе видена

Полицијата немаше никакви сознанија, ниту најави за насилни инциденти. Полицијата ги обезбедуваше граѓанските протести како и секој ден во изминативе два ...
сите 66 | | | веќе видена

Таа вели дека тоа не е ништо луксузно, па сака да ги инспирира и другите луѓе да патуваат... 20 – годишната Александра Андерсен може да се пофали со голем број ...
сите 2 | | | веќе видена

next