Јаболковиот оцет има многу бенефиции за нашето здравје, но може да се искористи и за разубавување. Јаболковиот оцет е познат народен лек за многу проблеми, а ...
сите 7 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп неодамна на американската војска ѝ даде „тотална авторизација“ да одлучи како и колкава сила ќе употреби на овој ...
сите 29 | | | веќе видена

Детективите од Блекбурн објавиле полициска снимка за да можат полесно да го идентификуваат сексуалниот напаѓач кој бркал 13 – годишна тинејџерка. На снимката ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, министер за надворешни работи на ...
сите 354 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка, Борге ...
сите 354 | | | веќе видена

Министерот за одбрана на Турција, Фикри Исик изјави денес дека целта на турската база да ги обучува катарските војници и да ја зголеми безбедноста во таа ...
сите 110 | | | веќе видена

Младата старлета Деми Роуз никогаш не била срамежлива, кога станува збор за покажување на облините, а тоа уште еднаш го докажа во овој секси фустан со кој ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска оствари средби со Томи Хунтанен, директор на „Вилфред Мартенс“ центарот при Европската народна партија, ...
сите 354 | | | веќе видена

Министерствствата за финансии и труд и социјала од денеска почнуваат со серијата дебати со сите чинители со цел изготвување законско решение со кое ќе почне ...
сите 88 | | | веќе видена

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер, прогласил банкрот поради значаен долгорочен долг, но тој не е единствен случај во светот на спортот кој ...
сите 9 | | | веќе видена

next