Трансфер сагата наречена Марко Верати не се очекува да заврши во брзо време, од едноставна причина што ПСЖ се покажува како многу тврдоглав и напорен ...
сите 33 | | | веќе видена

Запознајте го популарното куче, Еклипса, кое фаќа автобус сосема само за да стигне до паркот каде што се шета секој ден. "Сите возачи на автобуси ја знаат. Таа ...
сите 8 | | | веќе видена

Вкупно 17 обвиненија за 18 предмети против 94 лица во текот на овие два дена ќе бидат пренесени од Специјалното јавно обвинителство до Кривичниот суд, соопшти ...
сите 51 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески оствари работна средба со амбасадорот на Италија во Р. Македонија, Карло Ромео, во текот на која го информираше ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателот на Филипините, Родриго Дутерте ѝ нареди на војската да го уништи тамошниот огранок на Исламската држава која што го контролира градот веќе околу ...
сите 9 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола како и сите останати лица поврзани со спортот, го користи летниот одмор за да се релаксира од напорната сезона и да ги наполни батериите во ...
сите 21 | | | веќе видена

Таткото со скршено срце, кој повеќе не е во состојба да го плаќа лечењето на својата ќерка и ја подготвува за смрт, ја води во нејзиниот иден гроб, пишува ...
сите 8 | | | веќе видена

По примерот на Роналдо и Бејл, на ред стигна и шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ да добие статуа со својот лик. Родната Шведска знае како да му се ...
сите 26 | | | веќе видена

Владата на шверцерски начин сака да протурка некомпетентни кадри, кои треба да раководат со институциите, на тој начин СДСМ со незаконско назначување на ...
сите 58 | | | веќе видена

Една полицајка дури извела и стриптиз пред колегите, при што тргнала се од себе, освен службениот пиштол. Околу 220 берлински полицајци биле пратени дома од ...
сите 8 | | | веќе видена

Кошаркарскиот клуб Реал Мадрид се соочува со сериозна казна и тоа одземање на три титули поради кошаркар кој настапувал со лажен пасош во нивните редови. ...
сите 15 | | | веќе видена

next