Манчестер во понеделникот навечер ја доживеа една од своите најужасни ноќи. Имено, експлозијата после концертот на славната пејачка Аријана Гранде, ...
сите 274 | | | веќе видена

Откако Трамп за време на посетата на Израел им се закани на Иранците, не требаше да помине многу време за да пристигне реакција од официјален Техеран: „Ја ...
сите 82 | | | веќе видена

Ксенија Царицина, сопругата на рускиот бизнисмен Алексеј Шаповалов, се пофалила со неверојатниот прстен кој го добила за петтата годишнина од бракот. Оваа ...
сите 7 | | | веќе видена

Островот Повеља е мал, но историјата му е страшна: Сместено е меѓу Венеција и Лида во Венецијанската лагуна и веќе со децении го привлекува вниманието на ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со Луиза Винтон, резидентен координатор на Обединетите нации (ОН) и ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение ја демантираше изјавата на претседателот на Независниот синдикат на полицијата Гоце Делчев Тодев дека на ...
сите 50 | | | веќе видена

Одлуката за формирањето на Националниот совет за координирање на соработката со Русија и Кина, а на чие чело ќе биде досегашниот српски претседател Томислав ...
сите 10 | | | веќе видена

Денеска судот им изрече пресуди на лицата кои учествуваа во физичко насилство во текот на вечерта на 27-ми април. ВМРО-ДПМНЕ очекува правосудните органи да ...
сите 19 | | | веќе видена

Ваквите бомби се користени и во разни напади ширум светот, вклучувајќи ги и нападите на бостонскиот маратон, во Санкт Петербург, Брисел, и во текот на неколку ...
сите 88 | | | веќе видена

„Вчерашните снимки од безбедносните камери во холот на Собранието на Македонија го докажаа директното учество на ВМРО-ДПМНЕ во обидот за организирање на ...
сите 14 | | | веќе видена

Прекината е главната расправа на денешното судско рочиште за случајот “Тврдина 2“, во кое првообвинетиот, екс-началникот на Петтата управа, Горан Грујовски и ...
сите 56 | | | веќе видена

Делувањето на некои македонски опозиционери, со поддршка добиена надвор од земјата, „создадоа закана за државноста на таа земја“, изјави денеска рускиот ...
сите 24 | | | веќе видена

next