Шефот на албанската дипломатија Дитмир Бушати во Вашингтон, имал средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, јавија албанските медиуми. Медиумите ...
сите 17 | | | веќе видена

Жестоки борби деновиве избија на истокот на главниот град на Сирија - силите на Асад имаат сериозни проблеми. Голема битка се води во Дамаск, милитантите ...
сите 7 | | | веќе видена

Денес на Балканот ги имаме Сораја, Станија, Ава...А првата старлета на овие простори била белградската убавица Зорица Гајдаш. Доволно било оваа фатална ...
сите 6 | | | веќе видена

Гласини за нов пуч во Анкара, распространети доцна синоќа преку социјалната мрежа “Твитер”, повторно ги крена на нозе приврзаниците на Ердоган, кои се собраа ...
сите 3 | | | веќе видена

Тука сме во законска процедура ја докажеме нашата невиност, за сомневања коишто се однесуваат на организирање на кампања од страна на СДСМ, осомничен сум јас, ...
сите 73 | | | веќе видена

next