Еден од најперспективните млади играчи во Европа, Јури Тилеманс (20) го напушта Андерлехт и се сели во редовите на францускиот шампион Монако. Тилеманс, поради ...
сите 9 | | | веќе видена

Интерните правила на Фејсбук им дозволуваат на корисниците на оваа социјална мрежа слободно да објавуваат најлоши навреди и говор на омраза, но и снимки со ...
сите 15 | | | веќе видена

На државите од ткн западен Балкан коишто сакаат да влезат во Европската унија треба да им се даде јасна перспектива за членство, за да не потпаднат во „руската ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерката за култура во заминување, Елизабета Канческа Милевска, пред отварањето на новата филхармонија на новинарско прашање изјави дека не го познавала ...
сите 150 | | | веќе видена

Фејсбук страната "Богати деца од Лондон" константно ја изненадува јавноста со бизарни снимки. Овој пат внимание привлекла видео снимката на која едно лице со ...
сите 8 | | | веќе видена

Тимот на Реал Мадрид со вчерашната победа над Малага по пауза од пет години повторно ја освои титулата во Шпанија што за нив е вкупно 33 во историјата. Овој ...
сите 13 | | | веќе видена

Неколку граѓани се повредени откако автомобил започнал да гази пешаци во центарот на Тел Авив, пишува Herec, повикувајќи се на локалната полиција. Инцидентот ...
сите 14 | | | веќе видена

Фотографијата од Ријад на која американскиот и египетскиот претседател во друштво на саудискиот крал ги држат рацете на кугла, го збуни интернетот и предизвика ...
сите 358 | | | веќе видена

Иранскиот министер за надворешни работи упати остар коментар со јасна алузија - „Можеби треба да поразговарате со вашите саудијски партнери за тоа како да го ...
сите 48 | | | веќе видена

Луис Енрике за последен пат ја водеше Барелона во шпанската Примера, но иако неговиот тим успеа да направи пресврт и да слави со 4:2 против Еибар, тоа сепак не ...
сите 35 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо го постигна водечкиот гол за Реал Мадрид и на клучниот меч за титулата кој „кралевите“ го одиграа на „Ла Росаледа“ изминатава вечер, но ако ...
сите 31 | | | веќе видена

Поради сомневање дека извршиле „Злоупотреба на службената положба и овластување“ и „Несовесно работење во службата“, денеска до Основното јавно обвинителство ...
сите 9 | | | веќе видена

next