Ова е приказната за Јосип Броз Тито и неговиот пропаднат брак со Русинката Пелагија Белоусова. После пет и пол години минати како воен заробеник на ...
сите 15 | | | веќе видена

Идентификувана е и третата жртва во вчерашниот терористички напад на Лондон, во кој напаѓачот со автомобил удирал пешаци на "Вестминстерскиот мост", избодел ...
сите 194 | | | веќе видена

Аналитичарот Едвард Џозеф за Гласот на Америка, изјави дека Македонија се наоѓа во состојба на кулминација на вештачки акумулирана криза, и според него ...
сите 7 | | | веќе видена

Убиецот кој во центарот на украинската престолнина Киев во четвртокот претпладнето го застрела поранешниот руски пратеник Денис Вороненков, им подлегнал на ...
сите 10 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереса Меј рекла дека терористот кој вчера го извршил нападот во Лондон бил британски државјанин и познат на безбедносната служба "MI5", ...
сите 315 | | | веќе видена

Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд ...
сите 90 | | | веќе видена

Новообјавената книга ги открива последните моменти од животот на првиот човек на Третиот Рајх, Адолф Хитлер. Личниот телохранител на Хитлер, Рохус Миш објави ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако беа соопштени детали за загинатите од терористичкиот напад во Лондон, британскиот весник “Експрес” информира за националноста на повредените лица. ...
сите 42 | | | веќе видена

Степенот на убиства во одредени земји во Латинска Америка е толку висок, што животот го губат повеќе луѓе отколку во земји како што се Сирија или Авганистан. ...
сите 2 | | | веќе видена

Полската премиерка Беата Шидло го поврза денеска нападот во Лондон со политиката на Европската унија за миграцијата, наведувајќи дека терористичкиот инцидент ...
сите 31 | | | веќе видена

Синдикатот на Југохром, денеска преку писмен допис побараа неодложна средба со премиерот на Македонија Емил Димитриев. Од синдикатот побараа средбата да биде ...
сите 13 | | | веќе видена

next