Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, на средба со амбасадорката на Кина во Македонија, Јин Лисијан, побарал што побрзо надминување на проблемите ...
сите 56 | | | веќе видена

Фотографиите на кои е "фатена" како во жешки пози ужива со новото момче во базен предизвикаа вистинска хистерија на интернет. Сите ги интересира кој е ...
сите 35 | | | прочитана: 210 | веќе видена

Американката секс-бомба на плажата во Мајами ги покажала природните облини, а вистинското уживање уследило кога излегла од вода... Клаудија Џордан има 44 ...
| | веќе видена

НАСА нема наскоро да објави дека остварила контакт со вонземјани, и покрај тврдењата од многу гледаното вирално видео на активистите од Анонимус, соопштила таа ...
сите 26 | | | веќе видена

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан изјави дека „илузијата на масовна интеграција“ не функционира во пракса и мигрантите треба да бидат протерани од Европа, ...
сите 10 | | | веќе видена

Европскиот ревизорски суд оцени дека помошта што ЕУ и ја дава на Македонија со години за да го зајакне својот административен капацитет не дала резултат поради ...
сите 24 | | | веќе видена

Откако се појавила новата биографија на војвотката од Кромвел, Камила Паркер Боулс, на авторот Ендру Мортон, големо внимание привлекле деталите од животот на ...
сите 27 | | | прочитана: 410 | веќе видена

Тимот на Арсенал претходната сезона ја заврши со пехар во ФА Купот, но по две децении за прв пат нема да биде дел од Лигата на шампионите и затоа Арсен Венгер ...
сите 31 | | | веќе видена

Лина Ѓорческа вчера не доби шанса да заигра откако дождот ја прекина целосната програма за тој ден. Мечот против првата носителка во квалификациите, Србинката ...
сите 76 | | | веќе видена

Додека едни велат дека спинерот, популарната играчка која го полуде целиот свет, ги опишува таткото, синот и Светиот дух, други велат дека шири ерес, додека ...
сите 3 | | | веќе видена

СДСМ ја обвини претходната влада на ВМРО-ДПМНЕ дека од неспособност и од алчност за провизии предизвиката штета околу изградбата на автопатите која е речиси ...
сите 85 | | | веќе видена

Судењето за насилството во општина Центар, познато во јавноста како „Шлаканици“, е одложено за 28-ми септември. По само половина час од почетокот, судијката ...
сите 111 | | | веќе видена

Од ирачката армија соопштија дека под контрола на владините сили се две третини од Стариот град и битката за ослободување на Мосул ќе биде готова за неколку ...
сите 60 | | | веќе видена

Неодамна на американскиот канал "Showtime" емитуваа ексклузивни интервјуа, вкупно четири, кои познатиот американски режисер ги има направено со претседателот ...
сите 2 | | | веќе видена

next