Работник во фабриката "Гоша" од Смедеревска Паланка, се обесил бидејќи повеќе не можел да ја издржи сиромаштијата. Со години не примал плата, работодавецот не ...
сите 5 | | | веќе видена

Џихадистите во Мосул пратиле дете кое нема повеќе од 6 години, само да лута низ градот, додека не дојде до ирачката армија. Меѓутоа, на детето имало поврзано ...
сите 41 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија во рамки на активностите за одбележување на 25 години од постоењето во петок со воена свеченост во касарната „Илинден“ во ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако Скотланд Јард го открил идентитетот на мажот кој го изврши терористичкиот напад во Лондон, за „Guardian” веќе се јавила жена која тврдела дека станува ...
сите 4 | | | веќе видена

Младата репрезенатција до 21 година утре ќе одигра пријателски меч против врсниците од Црна Гора, а за прв пат во комбинација за настап во „црвено-жолтиот“ ...
сите 82 | | | веќе видена

Рускиот лидер истакна дека до 2020-ра година опременоста на руската војска со најмодерно оружје ќе опфаќа околу 80 проценти. Рускиот претседател Владимир Путин ...
сите 16 | | | веќе видена

Фудбалската школа на Ајакс е многу добра позната во светски рамки, бидејќи од неа имаат излезено голем број на великани, мајстори на овој спорт. Еден од оние ...
сите 5 | | | веќе видена

Ситуацијата во Сирија е доста комплексна - коалициските сили со падобранци се спуштија зад непријателските линии, а една од нивните цели била спречување на ...
сите 41 | | | веќе видена

Овој викенд нема да има никакви премиерлигашки настани, бидејќи овие денови се е во знак на репрезентациите, па британски „токспорт“ поради тоа реши да направи ...
сите 16 | | | веќе видена

Германскиот интернационалец Лукас Подолски кој вчера со фантастичен погодок против Англија и стави крај на својата репрезентативна кариера го даде своето ...
сите 29 | | | веќе видена

next