Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски денеска го соопшти списокот на играчи за двата престојни натпревари против Турција и Шпанија на 5 ...
сите 52 | | | веќе видена

Нашата А фудбалска репрезентација на 5 и 11 јули ќе одигра два мечеви против силни противници и тоа во Скопје, прво ќе се соочиме со Турција на пријаталска ...
сите 52 | | | веќе видена

Британската полиција во јужниот дел на Манчестер уапси 23-годишен дечко за кој што постои сомнение дека е поврзан со вчерашниот теористички напад на концертот ...
сите 185 | | | веќе видена

Во рамки на манифестацијата „Македонија во чест на Св. Кирил“, министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, на 24 мај ќе ја ...
сите 26 | | | веќе видена

Пиварница Скопје АД денеска беше информирана дека Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК) донела одлука дека некои одредби во одредени договори на ...
сите 33 | | | веќе видена

Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК) им изрече глоба од 5,8 милиони евра на Скопска и од 2,7 милиони евра на Прилепска пиварница зошто ги ограничувале ...
сите 33 | | | веќе видена

Северна Кореја лансирала денес неидентификуван проектил преку границата со Јужна Кореја, а јужнокорејската војска соопштила дека отворила предупредувачки оган ...
сите 109 | | | веќе видена

Нема загинати или повредени македонски државјани во синоќешниот терористички напад во Манчестер, соопштуваат од МНР. „Министерството за надворешни работи на ...
сите 46 | | | веќе видена

„Лондон стои заедно и е обединет со големиот град Манчестер, по варварските напади. Ова беше еден кукавички чин на тероризам, насочен кон концерт на кој ...
сите 34 | | | веќе видена

Судијата Лидија Петровска го одби барањето на одбраната на првообвинетиот во судскиот процес Тврдина 2, Горан Грујовски за издвојувањето на доказите со одреден ...
сите 56 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп најави денеска дека ќе стори сè за да им помогне на Израелците и Палестинците да постигнат мировен договор. „Мирот е ...
сите 82 | | | веќе видена

Од трговскиот центар Арандејл во Манчестер посетителите биле на кратко евакуирани поради можна подметната бомба. Според наводите на медиумите, луѓето бегале ...
сите 179 | | | веќе видена

Впечатлива, смела и апсолутно храбра, но и веќе во поодмината бременост, Бијонсе ја одржала традиционалната забава за добредојде на своите бебиња. На забавата ...
сите 28 | | | прочитана: 2248 | веќе видена

Покрај хомосексуалците, во оваа покраина со јавно камшикување се казнуваат и коцкари, но и немажени жени кои имаат односи. Двајца мажи биле обвинети за ...
сите 14 | | | веќе видена

next