Двајца затвореници биле погубени во американската држава Арканзас во период од три часа, што е прво двојно погубување во еден ден од 2000. година. Првиот ...
сите 33 | | | веќе видена

Русија и Србија ја потврдуваат заинтересираноста за развојот на билатерална соработка во областа на воената и военотехничката област. Ова го изјави министерот ...
сите 10 | | | веќе видена

Иницијативата „Спас за Валандово“ побара од Советот на општината Валандово јавна седница со присуство на граѓаните во соодветен простор и тајминг и единствена ...
сите 83 | | | веќе видена

Поранешниот израелски министер за одбрана, Моше Јалон, изјавил дека терористите од ИСИС на сирискиот дел на Голанската висорамнина еднаш се извиниле за нападот ...
сите 11 | | | прочитана: 473 | веќе видена

Нашиот тенисер, Томислав Јотовски имаше фуриозен старт во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 ...
сите 19 | | | веќе видена

Горан Боев го запознавме пред десетина година, кога на ликовната академија во Скопје беше прогласен за студент на годината. Скромен, трудољубив, начитан, со ...
сите 22 | | | веќе видена

Шпанскиот стратег Пеп Гвардила за прв во неговата тренерска кариера сезонава ќе остане без трофеј или тоа во превод би требало да значи оти Манчестер Сити ...
сите 13 | | | веќе видена

По тридневното кампување во паркот Жена борец, родителите заедно со лицата со пречки во развојот почнаа собирање потписи за ревидирање на законите со кои се ...
сите 132 | | | веќе видена

Таткото на познатата пејачка Џенифер Лопез, открил мрачна тајна. Дејвид Лопез, татко на славната пејачка Џенифер Лопез, 30 години е член на скиентолошката ...
сите 29 | | | прочитана: 414 | веќе видена

Анкара го повика Брисел конечно да се определи дали Европската унија сака да ја види Турција како своја членка, изјави турскиот премиер Бинали Јилдирим. Тој ...
сите 105 | | | веќе видена

next