Општина Центар во среда ги поништи деталните урбанистички планови кои беа на дневен ред на седницата на Советот во 2013 година, која беше прекината по ...
сите 80 | | | веќе видена

Една четвртина од децата во светот до 2040 година ќе живеат на подрачје каде што има многу малку вода, предупреди во среда Фондот на Обединетите нации за деца ...
сите 75 | | | веќе видена

Хорор филмот "Raw", дебито на француската режисерка Жули Дукорно, многумина го нарекуваат еден од најбруталните филмови снимени досега, а наводно сцените во ...
сите 10 | | | веќе видена

Расистички и фашистички организации се шират од Германија до Грција на бран реакции против институциите на Европа. Демонстранти вооружени со знамиња и ...
сите 5 | | | веќе видена

Случаен минувач пред една зграда во Саламанка, Шпанија, снимил пар кој имал секс на тераса и снимката ја објавил на интернет. За брзо време снимката не само ...
сите 22 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Симпатичниот Кол гледачите го запомнија иако се појави само во седум епизоди од популарната серија „Пријатели“. Актерот денес има 24 години и призна дека тогаш ...
| | веќе видена

Целиот комплекс на Сибирското езеро кој што потсетува на тврдина е стар над 1,300 години, а научниците и денес немаат објаснување за што точно станува збор. ...
сите 3 | | | веќе видена

Мина точно една година од крвавиот терористички напад во Брисел. Во двата напади кои се случија практично во исто време, еден на аеродромот, другиот во ...
сите 23 | | | веќе видена

Порно-актерот и поранешен UFC борец, познат по прекарот "War Machine", Џон Копенхавер, е осуден за киднапирање, физички напад и сексуално злоставување на ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Иран, Мохамад Џавад Зариф предупреди дека ако САД продолжат да не ги извршуваат преземените обврски од договорот за ...
сите 16 | | | веќе видена

За извештајот за Најсреќните нации на светот, се анализираат неколку фактори, помеѓу кои и БДП, просечниот животен век и слободата. Според одговорите на ...
сите 9 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија организираше свечена академија по повод приемот во Меѓународната конфедерација на синдикати (ITUC) и ...
сите 61 | | | веќе видена

next